شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه ناسالم می باشد

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه ناسالم می باشد گل سپید: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۱۷ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۳، خیابان استانداری و میدان فیض با شاخص ۱۰۴، انقلاب با شاخص ۱۲۶، باهنر با شاخص ۱۰۶، پروین با شاخص ۱۱۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۵، فرشادی با شاخص ۱۰۳، کاوه با شاخص ۱۴۸، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
وی با اشاره به اینکه شاخص هوا در خیابان جِی با میانگین ۱۶۳ ناسالم برای عموم شهروندان است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همینطور در ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۸۲ و خیابان رهنان با شاخص ۸۳ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۰ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۵۸ و مبارکه با شاخص ۷۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/07/13
11:43:08
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه