کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل به میزبانی چین

کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل به میزبانی چین کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل موسوم به ˮسی او پی 15ˮ این هفته بطور مجازی به میزبانی چین انجام خواهد شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، چین با داشتن حدودا ۱۰ درصد گونه های گیاهی و ۱۴ درصد گونه های جانوری از تنوع زیستی فوق العاده ای بهره مند است.
سران جهان از ۱۱ تا ۱۵ اکتبر در این گفت و گوها در فضای مجازی شرکت خواهند کرد.
همین طور این کنفرانس قبل از گفت و گوهای رو در رو در ماه آوریل سال آینده در شهر کونمینگ چین و کنفرانس اقلیمی گلاسگو - از ۳۱ اکتبر تا ۱۲ نوامبر امسال - انجام می شود.
در اجلاس کونمینگ در سال آینده رهبران جهان در مورد چارچوب حفاظت از طبیعت و گونه ها طی دهه آینده بحث خواهند کرد. هدف آن اجلاس حفاظت از حداقل ۳۰ درصد محیط طبیعی خشکی ها و اقیانوس های زمین است اما همه کشورها هنوز به این هدف متعهد نشده اند.
بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، تنوع زیستی حالا با سرعتی بیش از هر زمان دیگر در تاریخ بشر درحال افت است. از سال ۱۹۷۰ تا حالا به طور متوسط حدودا ۷۰ درصد از جمعیت پستانداران، پرندگان، ماهی ها، خزندگان و دوزیست ها کم شده است. تصور می شود که خطر انقراض، یک میلیون گونه جانوری و گیاهی - حدودا یک چهارم کل گونه های جهانی - را تهدید می کند.1400/07/18
12:01:54
5.0 / 5
221
تگهای خبر: خشكی , شركت , طبیعت , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه