مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

فراخوان 7میلیون نفر فاقد بیمه به دفاتر پیشخوان، شرط قسط بندی حق بیمه

فراخوان 7میلیون نفر فاقد بیمه به دفاتر پیشخوان، شرط قسط بندی حق بیمه به گزارش گل سپید مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره مهلت تعیین شده برای رجوع افراد فاقد پوشش بیمه به دفاتر پیشخوان و همینطور نحوه عملكرد آئین نامه ارزیابی وسع در جهت پوشش بیمه ای افراد، توضیح داد.


مهندس طاهر موهبتی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آئین نامه بیمه پایه الزامی سلامت و ارزیابی وسع در هیات وزیران، اظهار داشت: طبق بند الف ماده ۷۰ برنامه ششم توسعه مقرر شده است تا آحاد جامعه ایرانی ها به صورت الزامی تحت پوشش بیمه سلامت گیرند. باید تمام كسانی كه فاقد پوشش بیمه ای هستند شامل افراد نیازمند، روستاها، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و... نسبت به بیمه شدن خود اقدام نمایند.
وی با تاكید بر ضرورت عرضه خدمات به شكل برخط افزود: برخورداری از یارانه دولت در بخش بیمه سلامت طبق آئین نامه ارزیابی وسع كه طی هفته های گذشته به تصویب دولت رسید، صورت می گیرد. بعد از ابلاغ آئین نامه، سازمان بیمه سلامت ظرف مدت ۴۵ روز تا دو ماه مهلت دارد فرایندهای لازم جهت اجرای این آئین نامه را انجام دهد و بعد از این مدت است كه مهلت مقرر شش ماه منظور می شود.
وی اضافه كرد: دهك های درآمدی ۱و ۲ و ۳ و یا به عبارتی افرادی كه تا ۴۰ درصد حداقل حقوق مصوب شده توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی را دریافت می كنند، باید ارزیابی وسع شده تا برای استحقاق دریافت بیمه سلامت مجانی ارزیابی شوند. بر همین مبنا كسانی كه در این سه دهك درآمدی قرار دارند حق بیمه شان به صورت صد در صدی توسط دولت پرداخت خواهد شد.
موهبتی افزود: گروه دومی كه برای ارزیابی وسع شان اقداماتی صورت می گیرد، افرادی هستند كه ۴۰ درصد حداقل حقوق را دریافت می كنند و در دهك درآمدی ۴ قرار دارند. ۵۰ درصد حق بیمه این دهك را هم دولت پرداخت می كند. اما افرادی كه حقوق شان بالاتر از حداقل حقوق مصوب است، صد در صد سرانه حق بیمه خویش را خودشان پرداخت می كنند.
وی اضافه كرد: ارزیابی وسع از جانب وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی صورت می گیرد و این افراد فرصت دارند كه بعد از استعلام سازمان بیمه سلامت ظرف مدت یك ماه اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار دهند. همینطور افرادی كه فاقد پوشش بیمه ای هستند باید ظرف مدت شش ماه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نموده و برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه سلامت اقدام نمایند.
موهبتی در ادامه اضافه كرد: هم اكنون حق بیمه برای هر نفر معادل ۴۸ هزار و ۴۰۰ تومان است كه در سال این مبلغ معادل ۵۸۰ هزار تومان خواهد شد. خوشبختانه در پیشبینی هایی كه داشته ایم مقرر شده است تا افراد بتوانند حق بیمه خویش را اقساطی پرداخت كنند.
وی در مورد طرح بیمه الزامی برای ایرانی ها اظهار داشت: این طرح در جهت اهداف اصلی بیمه قرار دارد تا دیگر فشاری برای پرداخت هزینه ها بر عهده دولت نباشد و تمام افراد حتی به میزان حداقلی، نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: از مردم خواهش می كنم در این مهلت مقرر نسبت به دریافت پوشش بیمه ای اقدام كنند؛ چون كه بعد از موعد مقرر شش ماه، دیگر تسهیلاتی مانند اقساطی كردن پرداخت حق بیمه و یارانه های بیمه سلامت وجود نخواهد داشت؛ مگر این كه نوزادی تازه به دنیا آمده باشد و یا زن و شوهری تازه ازدواج كرده و از پوشش بیمه ای خانواده های خود خارج شده باشند.
موهبتی در انتها اظهار داشت: طبق برآورد سازمان بیمه سلامت حدود ۶.۵ تا ۷ میلیون نفر در كشور فاقد پوشش بیمه ای هستند. البته آماری كه مركز آمار عرضه می دهد از این عدد بیشتر است.1398/06/12
14:57:39
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: ارزیابی , خدمات , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه