مدیركل حفاظت محیط زیست اردبیل:

سازمان محیط زیست مانع توسعه و اشتغال نیست

سازمان محیط زیست مانع توسعه و اشتغال نیست به گزارش گل سپید مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست مانع توسعه و اشتغال نیست بلکه از توسعه پایدار حمایت همه جانبه می کند.سعید شهند در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در قالب تفاهمنامه ای که قبل از این بین شهرک های صنعتی و شرکت خدماتی به امضا رسیده، مقرر بوده تا شرکت های خدماتی بصورت جامع و کامل طرح های زیست محیطی را مورد رصد و پیگیری قرار دهند که ما با خروج پساب واحدهای صنعتی به اطراف شهرک روبه رو هستیم.
وی اشاره کرد: سازمان محیط زیست موظف است تا با نظارت و کنترل دقیق اجازه ورود پساب فاضلاب واحدهای صنعتی را به خارج از تصفیه خانه ندهد که متأسفانه در سالهای اخیر به خاطر افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل ما با مشکل ورود پساب به محیط پیرامونی شهرک روبه رو هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: تصفیه خانه این شهرک جوابگوی تولید پساب شهرک های صنعتی موجود نیست و اجرای مودل دوم نیز با تأخیر و تعلل روبه رو شده است.
شهند اضافه کرد: هر چند با حمایت استاندار اردبیل و مسئولان کشوری راه اندازی مودل دوم تصفیه خانه در این شهرک در حال انجام می باشد اما انتظار می رود خود واحدهای صنعتی و تولیدی نیز اجازه خروج پساب را از محدوده واحد تولیدی خود ندهند.
وی پایش آنلاین این مساله و رعایت زوم بندی و توسعه فضای سبز را در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل تصریح کرد و اشاره کرد: ما تنها به مشکلات به وجود آمده حساسیت نشان می دهیم و امیدواریم هر چه سریع تر بساط کار غیرقانونی در ورود پساب به خارج از سیستم تصفیه خانه گرفته شده و اخطارهای زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.
شهند در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما در گام اول به شرکت های خدماتی اخطار لازم را داده ایم تا در مراحل بعد با مستندسازی و ارائه گزارش به مراجع قضائی پیگیری های لازم را انجام دهیم.
وی هدف از شکایت اداره کل محیط زیست را از برخی واحدها و مجموعه های صنعتی و همین طور شرکت خدماتی در دادگاه نمین، رسیدگی سریع به معضلات زیست محیطی اعلام نمود و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست نه فقط مانع توسعه و اشتغال نیست بلکه از توسعه پایدار حمایت می کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: در کنار توسعه پایدار، تلاش ما بر این است تا محیط زیست پاک و عاری از آلودگی داشته باشیم تا همه بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.


منبع:

1400/09/02
23:36:26
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه