تنفس هوای قابل قبول در تهران

تنفس هوای قابل قبول در تهران گل سپید: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با عنایت به استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه (۲۷ دی ماه) و وزش باد مؤثر، میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۲۷ دی ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار دارد که ناشی از حاکمیت شرایط ناپایدار جو و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند و با استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه (۲۷ دی ماه) و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاسته می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

با کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز سه شنبه (۲۸ دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد. با افزایش تندی باد در طول روز همراه با احتمال بارش باران و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود.

کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه (۲۸ دی ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۵۹ است و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
منبع:

1400/10/27
22:56:20
5.0 / 5
284
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه