افزایش محسوس دما در کشور تا اواسط هفته آینده

افزایش محسوس دما در کشور تا اواسط هفته آینده رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش محسوس دمای هوا تا روز دوشنبه (پانزدهم فروردین ماه) در سطح کشور اطلاع داد و اظهار داشت: از امروز(جمعه، دوازدهم فروردین ماه) تا پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیشبینی می شود.


صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: بر مبنای نقشه های همدیدی و آینده نگری از امروز(جمعه، دوازدهم فروردین ماه) تا پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیشبینی می شود. همینطور دمای هوا تا روز دوشنبه (پانزدهم فروردین ماه) در سطح کشور به صورت محسوسی افزایش می یابد.
وی ادامه داد: بخصوص دمای هوا از امروز تا دوشنبه با عنایت به وزش گرمباد، در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل بین ۷ تا ۱۲ درجه افزایش و سه شنبه با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر همراه با احتمال بارش پراکنده، به همین مقدار کاسته می شود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه سرعت وزش باد شنبه در شمال و نوار شرقی سیستان و بلوچستان و مناطقی از هرمزگان، دوشنبه در شمال غرب و غرب و سه شنبه در دامنه های جنوبی البرز، جنوب غرب، شرق و جنوب شرق افزایش می یابد اظهار داشت: در بعضی نقاط سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، هرمزگان و جنوب خوزستان با احتمال خیزش گردوخاک همراه خواهد بود.
ضیاییان افزود: خلیج فارس، بخصوص در سواحل بوشهر و غرب تنگه هرمز، از بعدازظهر جمعه تا بعدازظهر شنبه مواج است.
او همینطور وضعیت جوی پایتخت طی سه روز آتی را پیشبینی و اظهار نمود: تهران امروز، جمعه آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد، در بعدازظهر نیمه ابری با احتمال وزش باد شدید و در شب صاف تا قسمتی ابری با گاهی وزش باد را تجربه خواهد نمود و دمایش بین ۱۱ تا ۲۴ درجه سانتیگراد متغیر است.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: فردا، شنبه و در روز طبیعت، تهران در روز قسمتی ابری، به تدریج ابری و در شب نیمه ابری است و دمای هوا در کمترین و بیشترین حالت خود بین ۱۳ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است. پس فردا، شنبه هم تهران قسمتی ابری گاهی نیمه ابری بوده و با وزش باد همراه می باشد و دمای هوا با کمی افزایش در کمترین و بیشترین حالت خود بین ۱۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1401/01/13
13:08:35
5.0 / 5
276
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه