وزش باد شدید در تهران

وزش باد شدید در تهران گل سپید: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعضی ساعت ها خصوصاً در ساعات بعداز ظهر امشب و فردا (25 و 26 خردادماه) همراه با وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعضی ساعت ها خصوصاً در ساعات بعداز ظهر و امشب و فردا (۲۵ و ۲۶ خردادماه) همراه با وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک همراه با کاهش دید و کیفیت هوا و در مناطق جنوبی و غربی با احتمال وقوع توفان لحظه ای گرد و خاک پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲۶ خرداد ماه) صاف و وزش باد و از بعدازظهر وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی جمعه ( ۲۷ خردادماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: فردا (۲۶ خردادماه) وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک در نیمه جنوبی و غربی استان تهران پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی شکستن درختان فرسوده، سقوط اشیا از ساختمان های نیمه کاره، احتمال لطمه به سازه های موقت، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید دور از انتظار نیست بدین سبب اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به استواری سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار سازه های موقت و ساختمان های نیمه تمام، عدم تردد در فضای باز برای افراد لطمه پذیر و احتیاط در تردد به ویژه در جاده های بیابانی سفارش می کند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/03/25
23:50:43
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آسمان , باد , پارك , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه