در خطبه های نماز جمعه تبریز عنوان شد؛

نگرانی مردم از خشک شدن دریاچه ارومیه

نگرانی مردم از خشک شدن دریاچه ارومیه به گزارش گل سپید، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تکیه بر نگرانی مردم از خشک شدن دریاچه ارومیه اظهار داشت: دریاچه در حال خشک شدن کامل است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی آل هاشم ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم ولایی تبریز برگزار شد به وضعیت وخیم دریاچه ارومیه اشاره نمود و اظهار داشت: دریاچه ارومیه در راه خشک شدن کامل قرار گرفته است.
آل هاشم با اشاره به اینکه این مورد یک مساله زیست محیطی و در ارتباط با کل کشور است، افزود: این مورد مردم آذربایجان را نگران کرده است. باید وزارت نیرو و شخص رئیس جمهور به مبحث ورود کنند و برای نجات دریاچه دستور ویژه ای صادر شود.
وی با اشاره به اینکه اقداماتی برای نجات دریاچه انجام شده است ولی نتیجه چه بوده، اظهار داشت: انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب تبریز به دریاچه ارومیه همچون اقداماتی است که انجام شده و طرح های دیگری هم در دست اجراست که این اقدامات و نتایج آن باید برای مردم بیان شوند.
شهید مدنی خویش را مطیع کامل ولی فقیه می دانست
وی سپس به سالروز شهادت شهید مدنی شهید محراب اشاره داشت و اظهار داشت: شهید مدنی خویش را مطیع کامل ولی فقیه می دانست. خدمت خالصانه و صادقانه به مردم از خصوصیت های برجسته شهید محراب آیت الله شهید مدنی بود.
امام جمعه تبریز اظهار داشت: آیت الله مدنی بر حکومت عدل اسلامی تاکید داشت و معتقد بود این حکومت سبب می شود انسان ها زودتر به اهدافشان دست یابند.
وی اضافه کرد: اتحاد و انسجام مسلمانان، رعایت موازین اسلامی در فعالیتهای سیاسی، گسترش عدالت اجتماعی و توجه به استقلال اقتصادی همواره مورد تاکید شهید مدنی بود.
آمریکایی ها مطالبات منطقی و قانونی ایران را قبول نمی کنند
آل هاشم سپس در مورد آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای افزود: ظاهراً آمریکایی ها مطالبات منطقی و قانونی ایران را قبول نمی کنند.
وی اظهار داشت: واشنگتن بعد از ماه ها مذاکره سخت و پیچیده هنوز حاضر نیست مسئولیت اشتباه مسؤلان خویش را در گذشته با نشان دادن حسن نیت بپذیرد.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: بازی مقصر نمایی راهی به جایی نخواهد برد و توافقی که تضمین قوی نداشته باشد، صورت نمی گیرد.
الگوی گفتمان مقاومت اسلامی عامل پدید آورنده اربعین
امام جمعه تبریز سپس با تکیه بر این که پیاده روی اربعین حسینی یک حرکت سیاسی و عبادی است، اظهار داشت: برخی ها تلاش دارند تا بخش سیاسی را از این پدیده بگیرند و آنرا از بعد احساسی صرف معرفی کنند.
نماینده ولی فقیه در استان سپس ضمن اشاره به عوامل پدیده بزرگ اربعین اظهار داشت: شکل گیری درکی صحیح از نهضت امام حسین (ع) و بیداری اسلامی و الگوی گفتمان مقاومت اسلامی عوامل پدید آورنده اربعین هستند.
وی اضافه کرد: بیداری اسلامی متأثر از گسترش پیام عاشورا بین شیعیان، مرهون انقلاب اسلامی ایران است. امروز در سطح دنیا مسلمانان متوجه شده اند که این ظرفیت و توانایی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن، هرگونه شرایط تلخ و ناگوار را تغییر داد.


منبع:

1401/06/20
09:40:20
5.0 / 5
212
تگهای خبر: باد , دریا , زیست محیطی , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه