مدیركل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاك عنوان كرد؛

حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب

حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب به گزارش گل سپید، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک حدود مجاز آلودگی برای خاک، آب و فاضلاب را شرح داد.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، لادن رضی کردمحله ضمن اشاره به رویکرد بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست برای عرضه فعالیتهای دانش بنیان، کارآفرینی های سبز و دستاوردهای محیط زیستی، در مورد مباحث مطرح شده در پنل تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات محیط زیستی در مدیریت آب و خاک و فاضلاب که بامداد امروز در این نمایشگاه برگزار شد، اظهار نمود: قانون حفاظت خاک که در سال ۱۳۹۸ ابلاغ گردیده است، تکالیفی برای واحدهای صنعتی و خدماتی مشخص کرده است.

وی ادامه داد: در این قانون تصریح شده که رویکرد واحدها در وهله اول باید در جهت پیشگیری از آلودگی خاک باشد و اگر چنین این اتفاقی به هر علتی افتاد، حذف و رفع منشأ آلودگی و جبران خسارت در دستور کار قرار می گیرد. مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت زیست محیطی آب و خاک خاطرنشان کرد: هم اینک حدود مجاز آلودگی و استانداردها و شاخص هایی برای آب و خاک تعریف شده است. رضی کردمحله تصریح کرد: یکی از راهکارهای مهار بحران آب، تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب است اما باید حدود مجاز خروجی ها و محیط های پذیرنده رعایت شود تا تولیدات کشاورزی و بالتبع امنیت غذایی به خطر نیفتد.

1401/09/01
22:07:11
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آب , آلودگی , بحران , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه