کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس گل سپید: گل سپید: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (11 آذرماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون (11آذرماه) شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد 122 یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین 103 بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.
براین اساس هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین 101 تا 150 قرار گرفت، در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس خواهد بود که پیشنهاد می شود افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و به شهروندان سفارش می شود که از انجام هرگونه فعالیت سنگین همچون دویدن که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد، اجتناب کنند.
گفتنی ست که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
منبع:

1401/09/12
10:23:50
5.0 / 5
240
تگهای خبر: سنگ , شركت , كیفیت , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه