ورود سامانه بارشی به کشور طی روز یکشنبه

ورود سامانه بارشی به کشور طی روز یکشنبه به گزارش گل سپید، رئیس مرکز پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی از غرب کشورطی روز یکشنبه (۶ فروردین ماه) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز (۴ فروردین) در غالب مناطق کشور جو پایدار و اسمان صاف خواهد بود و تنها در ارتفاعات آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می دهد. روز شنبه (۵ فروردین) به سبب گذر امواج کم دامنه از روی کشور برای برخی نقاط استانهای واقع در شمال غرب، غرب و ارتفاعات و دامنه های البرز غربی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: یکشنبه (۶ فروردین) سامانه بارشی از غرب کشور وارد می شود که در نواحی جنوب غرب، غرب و شمال غرب و به تدریج ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی ارتفاعات و دامنه های البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد ریزش تگرگ و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف همراه خواهد بود.

رئیس مرکز پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دوشنبه (۷ فروردین) گستره فعالیت سامانه کل کشور به جز استانهای سیستان و بلوچستان را در بر خواهد گرفت و روز سه شنبه (۸ فروردین) از فعالیت سامانه در نیمه غربی کشور کم می شود و شدت بارندگی در مناطق جنوب، جنوب شرق و شرق کشور خواهد بود.

وی افزود: تا یکشنبه در نیمه غربی و از جمعه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور روند دما افزایشی خواهد بود. بعدازظهر یکشنبه تا چهارشنبه خلیج فارس و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه تنگه هرمز و دریای عمان به جهت وزش بادشدید مواج و متلاطم پیشبینی می شود.

ضیاییان در مورد شرایط جوی تهران هم با تکیه بر این که دمای هوای تهران برای پنجم فروردین ماه بین ۱۸ تا ۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود که آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، اظهار داشت: برای روز یکشنبه (۶ فروردین ماه) هم دمای هوای پایتخت ۱۵ تا ۶ درجه سانتیگراد با آسمانی کمی ابری، به تدریج افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیشبینی می شود.

منبع:

1402/01/04
14:21:20
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه