مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد؛

تداوم آتشسوزی بخش عراقی هورالعظیم

تداوم آتشسوزی بخش عراقی هورالعظیم به گزارش گل سپید، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، دلیل وجود دود در هوای سه شهر استان را تداوم آتشسوزی در قسمت عراقی تالاب هورالعظیم عنوان نمود.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، داوود میرشکار قبل از ظهر جمعه در گفت و گویی رسانه ای بیان نمود: انتشار دود در شهر های اهواز، دشت آزادگان و بندر ماهشهر ناشی از تداوم آتشسوزی در قسمت عراقی تالاب هورالعظیم است.
وی اضافه کرد: روز گذشته به علت شرجی و رطوبت، دود در آسمان کمتر بود ولی از دیشب به دلیل کاهش شرجی و وزش باد، دود ناشی از آتشسوزی به شهر های مورد اشاره رسیده و شاهد آلودگی هوا هستیم.
میرشکار با اشاره به اینکه آتشسوزی تالاب بین المللی هورالعظیم درحال گسترش است، افزود: با عنایت به تأمین حقابه این تالاب با تلاش و همکاری دستگاههای اجرایی مربوط و بهبود شرایط اقلیمی، آتشسوزی ها بخش ایرانی را تهدید نمی کنند و فقط دود آن سبب آلودگی هوا می شود.
وی، خشک بودن و بی آبی تالاب هورالعظیم را علت وقوع آتشسوزی در قسمت عراقی عنوان و افزود: مسؤلان کشور عراق برای خاموش کردن آتش همکاری نمی کنند به صورتی که سال گذشته با وجود اعزام بالگردهای آبپاش برای خاموش کردن آتش اما این کشور اجازه اعزام نداد و عملیات لغو شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: علت ۹۰ درصد آتشسوزی ها در تالاب هورالعظیم عمدی و فقط ۱۰ درصد آنها به صورت سهوی رخ می دهند.

1402/07/09
08:45:00
5.0 / 5
238
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , آسمان , آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه