نماینده مجلس شورای اسلامی:

مشكل كمبود نیروی انسانی محیط زیست هرمزگان حل شود

مشكل كمبود نیروی انسانی محیط زیست هرمزگان حل شود به گزارش گل سپید نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه هرمزگان استانی راهبردی و دارای نقش ملی است، اظهار داشت: باید مشكل كمبود نیروی انسانی در محیط زیست این استان حل شود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، احمد مرادی روزپنجشنبه در مراسم تودیع و معرفی مدیران كل حفاظت از محیط زیست هرمزگان تصریح كرد: مشكل كمبود نیروی انسانی در این مجموعه بسیار جدی بوده و باید مسئولان سازمان محیط زیست كشور فكری برای حل آن بكنند.
وی خاطرنشان كرد: نمی توان از اداره كل حفاظت از محیط زیست هرمزگان انتظار كارآمدی صد درصدی داشت، در حالیكه این مجموعه 30 درصد نیروی مورد نیاز را در اختیار دارد.
مرادی با اشاره به اینكه تقسیمات محیط زیست هرمزگان در بعضی موارد با دیگر استان ها تداخل دارد، اظهار داشت: این مورد باعث بروز برخی تنش ها در غرب استان همچون در شهرستان بندرخمیر شده است.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: با عنایت به این مورد ضروری می باشد كه سازمان محیط زیست به این مساله ورود كرده و بررسی و حل آنرا به اداره كل محیط زیست استان واگذار كند.
مرادی خاطرنشان كرد: هرمزگان همچون استان های مهم صنعتی كشور است و ما شاهد فعالیت بنگاه های صنعتی بزرگ در این استان هستیم كه فعالیت این بنگاه ها سبب شده تا مردم به لحاظ زیست محیطی متحمل صدمه هایی شوند كه امیدواریم در قبال تحمل این صدمه ها سهم آنها از فعالیت این بنگاه ها داده شود.

** هرمزگان با كمبود جدی نیرو در بخش محیط زیست مواجه است
مدیركل سابق اداره كل حفاظت از محیط زیست هرمزگان هم در این مراسم تصریح كرد: متاسفانه این استان با وجود ظرفیت گسترده زیست محیطی با كمبود نیرو مواجه می باشد.
مجید وفادار بیان داشت: با تلاش های بسیار توانستیم در این دوره از مجوز جذب 200 نیروی كارشناسی محیط زیست كشور، مجوز جذب هشت نیروی كارشناسی و 13 نیرو برای فعالیت در یگان حفاظت محیط زیست استان را كسب نماییم.
وی با اشاره به به تدوین برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب های هرمزگان، اظهار داشت: ازچهار تالاب بین المللی در استان برای ثبت یك تالاب تلاش می گردد.

**سمن های زیست محیطی نقش مهمی در ارتقاء فرهنگ زیست محیطی دارند
مدیركل جدید حفاظت از محیط زیست هرمزگان هم در این مراسم با اشاره به نقش مهم سمن های زیست محیطی اظهار داشت: این سمن ها با كمك به ارتقاء آگاهی محیط زیستی مردم همواره حامی این سازمان در حفاظت از محیط زیست هستند.
حبیب مسیحی تازیانی خاطرنشان كرد: سمن ها در كاهش و رفع چالش های محیط زیست نقش موثر و انكار ناپذیری دارند و ما از آنها به خاطر تلاش ها و پیگیری هایشان بسیار سپاسگزار هستیم.
وی تصریح كرد: توسعه فرهنگ زیست محیطی با استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد نگاهی فراگیر و با مقبولیت اجتماعی بالا است و بطور قطع می تواند در رفع چالش های محیط زیست موثر واقع شود.
مسیحی تازیانی در این مراسم از اعتماد مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست كشور و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و استاندار این استان تقدیر و تشكر كرد.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، در این مراسم كه در سالن اجتماعات شركت گاز برگزار شد، حبیب مسیحی تازیانی بعنوان مدیركل جدید حفاظت محیط زیست هرمزگان معرفی و از تلاش های 10 ساله مجید وفادار تقدیر به عمل آمد.
مسیحی تازیانی دانش آموخته مدیریت محیط زیست در مقطع فوق لیسانس است و قبل از این معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست هرمزگان بود.
7198/6048


1397/09/16
22:39:10
5.0 / 5
4581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه