اجرای طرح سیستم حمل و نقل بدون كربن در برنامه شهردار لندن

اجرای طرح سیستم حمل و نقل بدون كربن در برنامه شهردار لندن گل سپید: شهردار لندن، برنامه طرح سازگاری شهرها با تغییر ۱.۵ درجه ای دمای هوا را در دستور كار دارد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا به نقل از نیوز، صادق خان - شهردار لندن - برنامه جدید سازگاری با تغییر دمای ۱.۵ درجه ای برای مبارزه با تغییرات آب وهوایی را اعلام می كند.

محققان عنوان كردند: به جهت اینكه لندن تا سال ۲۰۵۰، به شهری بدون كربن تبدیل گردد باید در طراحی ساختمان ها و سیستم های انرژی آن تغییراتی احداث شود.

كارشناسان اظهار كردند: در جهانی كه گرمای كره زمین، ازدیاد جمعیت و كاهش متعارف منابع انرژی در حال وقوع است، وجود ساختمان ها و شهرك هایی با انتشار دی اكسیدكربن صفر درصد بعنوان یكی از طریق های پیش رو برای بازگشت تعادل و تنظیم آب و هوا ضروری هستند.

شهردار لندن در كوشش برای اجرای طرح سیستم حمل و نقل بدون كربن است و در نظر دارد از وسایل حمل و نقل با انتشار كم گازهای مضر و اتوبوس های الكتریكی استفاده نماید.

اگر سیستم انرژی پاك و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در مقیاس بیشتری استفاده شود، میزان انتشار كربن بیشتر از ۳۰ درصد كاهش پیدا خواهدنمود.

این گزارش یادآوری می كند كه چگونه كسب و كارها می توانند به كاهش انتشار گازهای گلخانه ای و اهداف بلندمدت در این راستا كمك كنند. ترویج و استفاده از كسب و كارهای سبز در این زمینه بسیار موثر است و می تواند یك ناجی برای زمین باشد.

مجمع بین المللی تغییرات آب وهوایی(IPCC) در گزارشی آگهی می دهد كه افزایش میانگین دمای جهانی به میزان دو درجه سلسیوس، پیامدها و عواقب قابل توجهی دارد.1397/09/25
14:27:43
5.0 / 5
5024
تگهای خبر: آب , دما , سیستم , گلخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه