خانه های سلامت تهران خدمات روانشناسی بحران عرضه می دهند

خانه های سلامت تهران خدمات روانشناسی بحران عرضه می دهند به گزارش گل سپید مدیركل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: خانه های سلامت منتخب مناطق ۲۲گانه به مدت ۱۰ روز خدمات مجانی مشاوره، روانشناختی و حمایت های اجتماعی- روانی با رویكرد مداخله در بحران عرضه می دهند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، زینب نصیری با بیان این خبر خاطرنشان كرد: با عنایت به رویدادها و اتفاق های اخیر طی روزهای گذشته، در كنار هموطنانی كه داغدار عزیزان خود هستند، تمام مردم ایران به خصوص شهر تهران، فشار روانی و سوگ عمیقی را تجربه می كنند كه توأم با نگرانی است.
وی یكی از عوامل مهم اثرگذار بر بهبود وضعیت روانی و اجتماعی شهروندان را انتخاب نحوه مواجهه درست و همراهی با مردم توسط سیاست گذاران و برنامه ریزان در سطح كلان و كاهش تنش ها در سطح جامعه دانست.
نصیری افزود: با این حال، عرضه خدمات مشاوره و روانشناسی فردی و تخصصی در رابطه با بحران و بلایا به شهروندان به خصوص با رویكرد كاهش صدمه های روانی در كودكان و نوجوانان می تواند به تاب آوری اجتماعی و بهبود سلامت روان شهروندان كمك نماید.
مدیركل سلامت شهرداری تهران اضافه كرد: همینطور سرای محلات با اقدامات اجتماع محور و گفت وگوهای محلی با حضور متخصصین سلامت روان می توانند بعنوان محلی برای گردهمایی مردم محله و ایجاد همدلی و همدری مشترك در كاهش آلام آنان نقش داشته و موثر باشند.
نصیری بیان نمود: مشاوران، روانشناسان و مددكاران اجتماعی، كلینیك های مشاوره، روانشناسی و مددكاری اجتماعی داوطلب برای حضور موثر در تمامی سرای محله های ۳۵۲ گانه شهر تهران می توانند با این نهاد همكاری كنند.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیركل سلامت شهرداری تهران اظهاركرد: مشاوران، روانشناسان و مددكاران شهرداری تهران در سطح مناطق ۲۲گانه ضمن دیدار و اعلام تسلیت به خانواده های داغدار واقعه تلخ سقوط هواپیمای اوكراینی، در صورت درخواست آماده عرضه خدمات مشاوره به این خانواده ها هستند.
اسامی و نشانی خانه های سلامت منتخب كه در این طرح جهت استفاده شهروندان عرضه شده است را می توانید از اینجا مشاهده كنید.1398/10/28
14:48:14
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: بحران , خدمات , دما , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه