آغاز آموزش تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس از اسفند

آغاز آموزش تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس از اسفند به گزارش گل سپید مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از آغاز آموزش «تمرین مواجهه با سیلاب در مدارس» از  اسفند ماه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: این آموزش ها متمركز بر كتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم اجرا می شود و بدین سان تمامی معلمان و دانش آموزان این پایه مجریان اصلی این آموزش هستند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، محمود امانی تهرانی درنشست خبری امروز با عنوان «تمرین مواجهه صحیح با سیلاب در مدارس» كه در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزارشد، با اشاره به اینكه ۳ سال است كتاب جدیدی تحت عنوان انسان و محیط زیست در آموزش و پرورش تولید شده است، اضافه كرد: در این كتاب ۷ مسئله محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است. نخستین فصل كتاب به مسئله آب پرداخته و باقی فصل ها شامل هوا، خاك، انرژی، تنوع زیستی، پسماند و گردشگریست.
وی با اشاره به اینكه فصل اول كتاب انسان و محیط زیست بطور ویژه مورد توجه شركت مدیریت منابع آب قرار گرفته است، اشاره كرد: معلمان در زمینه فصل اول كتاب (آب)، توانمندسازی شده و كارگاه های مختلفی دراین زمینه برگزارشده است.
مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش همین طور از تهیه آمارهایی درقالب اینفوگرافی برای معلمان و دانش آموزان آگاهی داد و اظهار داشت: امسال در فصل اول این كتاب به موضوع سیلاب تمركز شده و سازمان محیط زیست برای پشتیبانی از كتاب وبگاهی تحت عنوان ensanzist.ir در نظر گرفته كه متون آموزشی و فیلم های مختلفی بر روی سایت قرار گرفته است.
امانی تهرانی با تاكید بر اینكه همه دانش آموزان بطور بالقوه در معرض سیلاب قرار دارند، افزود: در این راستا باید آموزش های موثری در نظام آموزش كشور صورت گیرد. امسال تلاش می نماییم مفهوم بنیادی حریم و بستر رودخانه را به دانش آموزان منتقل و مهارت هایی در امتداد مواجهه به خطر را به آنان بیاموزیم.
ایشان سپس از آغاز این آموزش ها از ۵ اسفند ماه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: این آموزش ها متمركز بر كتاب انسان و محیط زیست در پایه یازدهم اجرا می شود و بدین سان تمامی معلمان و دانش آموزان این پایه مجریان اصلی این آموزش هستند. همین طور به سبب مشاركت دانش آموزان پایه یازدهم، دانش آموزان پایه دهم و دوازدهم نیز بطور غیر مستقیم در معرض یادگیری خواهند بود، همین طور معتقدیم كه دانش آموزان نیز باید مسائل را به خانواده و اطرافیان خود منتقل كنند و به آنان انتقال دهند.
منبع:

1398/11/28
13:43:09
5.0 / 5
4069
تگهای خبر: آب , خاك , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه