درویشی:

بارش ها به سمت الگوی بهاره می رود

بارش ها به سمت الگوی بهاره می رود گل سپید: یک استاد دانشگاه اظهار داشت: بزرگ ترین تهدید در شرایط موجود تغییر اقلیم به معنای تغییر بازه بارش هست و بارش های ما از حالت زمستانه به سمت بهاره می رود.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، علی درویشی استاد دانشگاه تهران در برنامه یه روز تازه اظهار داشت: ذرات معلق در هوا ۵ منشأ دارند و زمین های کشاورزی، مناطق خشک شده مثل تالاب و بستر رودخانه، مناطق تخریب شده، مناطق ساحلی و زمین های تخریب پذیر کشاورزی منشأ ذرات معلق هستند. قسمتی از این منشأها داخلی و بخشی هم خارجی محسوب می شوند و هرساله درصد منشأ این ذرات تغییر می کند که متناسب با شرایط اقلیمی، جوی و فعالیتهای بشری تغییر درصد می دهند.
درویش عنوان کرد: این ذرات قابل پیشبینی برای روزهای آینده با الگوهای جوی و وزش باد هستند اما پیشبینی سالیانه نیازمند برنامه ریزی است که با برنامه ریزی مانع آنها خواهیم شد. البته امکان دارد پیشبینی ها و برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم اما شرایط جوی، اقلیمی و خشکسالی برنامه های ما را بر هم بزند و به صورت کلی قابل پیشبینی هست. او در آخر اضافه کرد: بزرگ ترین تهدید در شرایط موجود تغییر اقلیم به معنای تغییر بازه بارش هست. بارش های ما از حالت زمستانه به سمت بهاره می رود و بحث بعدی فعالیتهای کشاورزی ضعیف در زمین های بدون پتانسیل هست و نکته بعدی چرای بیش از اندازه دام در مناطقی هست که پتانسیل لازم را ندارند.


منبع:

1399/12/10
14:26:55
0.0 / 5
1197
تگهای خبر: باد , بارش , دانش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه