ضرورت همكاری ۳ قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی

ضرورت همكاری ۳ قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر نقش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیشگیری از اجرای پروژه ها بدون مجوز محیط زیست اظهار داشت: اگر سه قوه کمک نکنند، رئیس این سازمان به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا مسعود تجریشی در نشست اول آلودگی زمین و توسعه پایدار ایران که در فضای مجازی برگزار شد، با تکیه بر ضرورت برخورداری از دیپلماسی بین المللی فعال در حوزه گرد و غبار اظهارکرد: سه و نیم سال پیش که من در این سمت مشغول به کار شدم، ۱۴۰ پروژه بزرگ فاقد مجوز محیط زیستی اجرا شده و تعدادی به بهره برداری رسیده و دست سازمان در توقف پروژه ها بسیار بسته بود.

وی همینطور ضمن اشاره به اینکه در چهار دهه گذشته ضعف مدیریت بوده است و الان که نتایج را دیدیم نباید از آن دفاع نماییم، در مورد سخن رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اینکه کارشناس آب نداریم، به فقر نیروی انسانی متخصص تصریح کرد و اظهار داشت: در کل سازمان حفاظت محیط زیست متخصص یک جانور خاص داریم اما تا سال ۱۳۹۶ که برای جذب چهار کارشناس فراخوان دادیم، کارشناس متخصص آب نداشتیم. بعد از فراخوان هم دو نفر جذب شدند که یک نفر انصراف داد و یک کارشناس متخصص آب هست.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: تا سال ۱۳۹۷ که از راه فراخوان چهار نیروی خوب متخصص انرژی، سوخت، موتور و آلودگی هوا جذب کردیم چونکه کارشناس متخصص این حوزه را نداشتیم.

تجریشی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به واسطه پشتوانه تاریخی در حوزه محیط زیست انسانی بسیار فقیر است و آرام آرام در حال تکمیل نیرو هستیم، خاطرنشان کرد: همینطور باید آرام آرام به سمت شفافیت و اطلاع رسانی برویم. مقاومت زیاد است اما به دنبال اطلاع رسانی بودیم و هستیم.

وی همینطور بر ضرورت تقویت پایش و سیاست گذاری تاکید نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از طرفی تصریح کرد: یکی از اشکالات جدی موجود فعال نبودن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست است. بخش خصوصی را فراموش کردیم.
1400/02/04
20:46:58
5.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه