رییس سازمان جنگل ها خبرداد

ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان كهگیلویه و بویراحمد

ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان كهگیلویه و بویراحمد به گزارش گل سپید در حالیکه از سه روز گذشته جنگل های باشت در آتش می سوزد، رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: استان کهگیلویه وبویراحمد را به صورت خاص حمایت می نماییم و تجهیزات لازم همچون دمنده، کفش ولباس ایمنی ضد حریق وسایر تجهیزات تا هفته آینده به این استان ارسال خواهد شد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا مسعود منصور امروز با حسین کلانتری - استاندار کهگیلویه و بویراحمد - دیدار نمود و بر لزوم توجه به ظرفیت های پرارزش کهگیلویه و بویراحمد در بخش جنگل و مرتع بعنوان اولویت اصلی تصریح کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: علیرغم این که با پیگیری های مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان تابحال تجهیزات، امکانات و اعتبارات خوبی برای استان کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده است، از محل منابع جدید هم اعتباراتی به این استان تخصیص می یابد.

وی ضمن تقدیر از همکاری خوب دوستداران طبیعت، جوانان و مردم طبیعت دوست کهگیلویه و بویراحمد در جهت خاموش کردن آتشسوزی های سال جاری، اظهارکرد: هماهنگی و حضور مسؤلان بخصوص مدیریت ارشد استان - استاندار کهگیلویه و بویراحمد - برای ایجاد انسجام، هماهنگی و حضور میدانی در جهت دفاع از منابع ملی و محیط زیست قابل تقدیر است.

در ادامه این نشست حسین کلانتری اظهار داشت: امروز منابع طبیعی شامل جنگلها و مراتع مورد حمایت همه جانبه مقامات و مسؤلان کشور قرار دارد و استانداری کهگیلیویه برای حفاظت از این سرمایه های ملی و حفظ محیط زیست از هیچ تلاشی دست بر نمی دارد.

کلانتری از تلاشهای رئیس سازمان جنگلها و همکاران وی در منابع طبیعی کشور تشکر کرد و هر گونه اقدام در جهت حفظ حقوق بیت المال و اراضی ملی و انفال را کاری خداپسندانه و پرارزش برشمرد.
وی اضافه کرد: ایثار و از جان گذشتگی مردم استان و جان فشانی “البرز زارعی” و پنج تن دیگر که در دیگر استان ها شجاعانه و تا پای جان به دفاع و حراست از این سرمایه های خدادادی پرداختند، هیچگاه فراموش نمی گردد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، استاندار در مورد وضعیت نیروی انسانی منابع طبیعی استان، تجهیزات، امکانات و اعتبارات خواهان توجه معاون وزیر جهاد کشاورزی شد که با استقبال و موافقت وی برای پیگیری و تأمین خواسته های مطرح شده رو به رو شد.

دستور رئیس سازمان جنگلها برای اعزام کوهنورد کهگیلویه و بویراحمدی به بیمارستانی در استان فارس

رییس سازمان جنگلها امروز در تماس تلفنی با مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد او را مکلف کرد خلیل پور - از کوهنوردان انجمن کوهنوردی زاگرس و از اعضای فعال تشکل زیست محیطی سبزگامان که در آتشسوزی جنگل های شاه بهرام باشت گرفتار مصدومیت شدید شد - را در کمترین زمان ممکن و با تجهیزات لازم برای مداوای بهتر به بیمارستانی مجهز در استان فارس انتقال دهند.

غلام حسین حکمتیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویر احمد در اینباره اظهار داشت: یکی از کوهنوردان انجمن کوهنوردی زاگرس و از اعضای فعال تشکل زیست محیطی سبزگامان که طی روزهای گذشته همراه با یاران خود در اطفای حریق شاه بهرام باشت تلاش زیادی کردند، گرفتار سوختگی شده است و با عنایت به سوختگی های عمیق برای بهبودی کامل او را به بیمارستانی با کامل ترین تجهیزات در استان فارس انتقال داده ایم تا هرچه سریع تر بتواند به آغوش گرم خانواده بازگردد.

مدیرکل منابع طبیعی همینطور در دیدار با این کوهنورد این اطمینان را داد تا بهبودی کامل در کنار وی خواهد بود و اجازه نخواهد داد کوتاهی یا کمبودی در روند بهبودی وی ایجاد شود.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تمام هزینه های درمان و ایاب و ذهاب این کوهنورد به عهده منابع طبیعی و آبخیزداری استان است.

منبع:

1400/02/27
09:43:01
5.0 / 5
653
تگهای خبر: آب , جنگل , زیست محیطی , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه