ماندگاری هوای گرم در تهران تا فردا

ماندگاری هوای گرم در تهران تا فردا به گزارش گل سپید تداوم هوای گرم در استان تهران تا فردا و وضعیت ناسالم کیفیت هوای پایتخت برای گروه های حساس طی امروز (۱۶ تیر ماه) پیشبینی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، برپایه اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، ماندگاری هوای گرم طی امروز (۱۶ تیر ماه) و کاهش نسبی دما طی فردا و جمعه (۱۷ و ۱۸ تیر ماه) در استان تهران رخ خواهد داد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۱۶ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش نسبی تندی باد طی روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این وجود با افزایش دما در ساعات بعدازظهر و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود خواهد داشت. تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت هم از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۱۷ تیر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، هرچند افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با کاهش نسبی تندی باد تا شامگاه فردا (۱۷ تیر ماه) و افزایش ترافیک پیشبینی می شود که کیفیت هوا در پاره ای از مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۵ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۱ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.
1400/04/16
23:41:46
5.0 / 5
498
تگهای خبر: باد , تردد , دما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه