هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد به گزارش گل سپید شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان به رغم قطعی ۱۲ ایستگاه پایش با میانگین ۱۵۶ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، برپایه سامانه برخط کنترل و پایش آلودگی هوای اصفهان، کیفیت هوای این کلانشهر در ایستگاه خیابان های باهنر با شاخص ۱۳۹، فرشادی با شاخص ۱۵۰ و فیض با شاخص ۱۳۰ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) و در ۲ ایستگاه جی و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۹۴ و ۱۶۵ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
همچنین در سه روز گذشته ۱۲ ایستگاه پایش در خیابان های احمدآباد، استانداری، انقلاب، باغ غدیر، پروین، بزرگراه خرازی، دانشگاه، رودکی، رهنان، کاوه، میرزا طاهر و کردآباد در شرایطی که به دلیل نفوذ توده گردوخاک هوا بسیار آلوده است، قطع شده اند.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان تا روز سه شنبه بر اثر نفوذ این توده گردوخاک شاخص هوای مناطق شرقی، مرکزی و شمالی اصفهان افزایش می یابد و به کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی شرق منجر می شود.
ساعت یک صبح امروز به جهت ورود توده گردوخاک به اصفهان شاخص کیفی هوا به رغم قطعی ۱۲ ایستگاه با شاخص ۲۲۱ به شرایط بسیار ناسالم رسید و این وضعیت تا بامداد امروز ادامه داشت.
در این شرایط به شهروندان بخصوص افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی، سالمندان، زنان آبستن و کودکان سنین کمتر از پنج سال سفارش می شود که از فعالیت در فضای باز و تردد غیر ضرور بپرهیزند.
امروز ایستگاه های شهر صنعتی سگزی، مبارکه و هم شاهین شهر قطع است ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان طی سه سال گذشته دائم قطع بوده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/03/02
11:50:11
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه