تفاوت دستگاه تشخیص چهره و اثر انگشت

تفاوت دستگاه تشخیص چهره و اثر انگشت گل سپید: دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب, مانند دیگر سیستم های کنترل دسترسی بیومتریک عمل می کند. سیستم تشخیص چهره به منظور, شناسایی ویژگی های فیزیولوژیکی منحصر به فرد کارمندان طراحی شده است.


دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب

دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب, مانند دیگر سیستم های کنترل دسترسی بیومتریک عمل می کند. سیستم تشخیص چهره به منظور, شناسایی ویژگی های فیزیولوژیکی منحصر به فرد کارمندان طراحی شده است. شرکت های فناوری قدرتمند مانند: گوگل, سامسونگ و اپل سخت افزار را با احراز هویت بیومتریک ادغام می کنند. سیستم بیومتریک بر خلاف دستگاه حضور و غیاب کارتی, از ثبت گزارش ترافیکی افراد به جای یکدیگرجلوگیری می کند. انواع دستگاه حضور و غیاب از تشخیص چهره, عنبیه چشم, اثر انگشت و کف دست برای تشخیص درست افراد کمک می گیرند.

امنیت دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب

سیستم تشخیص چهره, یکی از جدیدترین روش های امنیتی مبتنی فناوری است که امنیت محیط کار را افزایش می دهد. ویژگی های چهره, براساس الگو های خاصی در حافظه یا پایگاه داده دستگاه کنترل تردد ذخیره می شود. زمانیکه کارمند در مقابل دستگاه تشخیص چهره قرار می گیرد, دستگاه تجزیه و تحلیل سه بعدی یا دو بعدی نقاط صورت را انجام می دهد. نتایج به عمل آمده برای هر فرد منحصر به فرد است, که با یک الگوی تطبیقی با الگو های از پیش تعریف شده به دست می آید.

در صورتیکه احراز هویت فرد موفقیت آمیز باشد, دستگاه کنترل تردد هویت کارمندان را تایید و زمان ورود یا خروج آنها را ثبت می کند. با این حال در صورت عدم شناسایی فرد, پیغام نیاز به شناسایی مجدد نمایش داده می شود.

دستگاه حضور و غیاب سه بعدی

دستگاه تشخیص چهره سه بعدی, از حسگرهای سه بعدی برای به دست آوردن اطلاعات چهره افراد استفاده می کند. اطلاعات استخراج شده برای شناسایی ویژگی های منحصر به فرد در صورت مانند:بینی, چانه و چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تفاوت دستگاه تشخیص چهره و اثر انگشت

صرفه جویی در زمان و کاهش بیماری: دستگاه تشخیص چهره به دلیل عدم تماس فیزیکی با کارمندان, از شیوع بیماری ها و ویروس ها جلوگیری می کند. همچنین, دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به دلیل عدم نیاز به تماس فیزیکی در مدت زمان کوتاهتری افراد را شناسایی می کند. در نتیجه, باعث صرفه جویی در زمان و کاهش شیوع بیماری هایی که از طریق تماس فیزیکی منتقل می شوند, خواهد شد.

گستردگی استفاده: دستگاه حضور و غیاب تشخیصث چهرهدر بخش های صنعتی, محیط های کارگاهی و ساختمان ها داستفاده می شود. در واقع, در تمام محیط هایی که افراد متناسب با کارشان اثر انگشت سالمی ندارند یا اعضای بدن متناسب با کار درگیر است, مناسب است. اما, محیط های اداری و ارگان های دولتی که سالم و بدن درگیری اعضای بدن هستند. استفاده از دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی انتخاب خوبی برای کنترل دسترسی است.

رکورد بالاتر: فروش دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره نسبت به فروش دستگاه ورود و خروج انگشتی بالاتر است. همچنین, برای مکان هایی با بیش از ۱۰۰ کارمند انتخاب خوبی است. با این حال, خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی برای دفاتر کوچک که تعداد پرسنل کمتر کاربردی است. خرید دستگاه حضور و غیاب انگشتی, از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

 

امنیت دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره

خرید دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره, کارفرمایان را قادر به کنترل تردد پرسنل می سازد و خطای انسانی را کاهش می دهد. تعداد دقیق ساعات کاری و عملکرد پرسنل به سیستم محاسبه حقوق و دستمزد منتقل می شود و نگرانی کارفرما بابت کم کاری کارمندان برطرف می شود.

  • دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب در کوتاه ترین زمان و بدون تماس فیزیکی, کارمندان را شناسایی می کند.
  • دستگاه ورود و خروج پرسنل تمام اطلاعات حضور, غیبت و اضافه کاری را گزارش می دهد. فرایند شناسایی افراد در هر زمان با سرعت بالا شروع می شود. دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره در کمتر از یک ثانیه, تصویر کارمند را با هزاران تصویر ذخیره شده مطابقت و نتیجه را اعلام می کند.

حذف سیستم حضور و غیاب سنتی

دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی, باعث کاهش هزینه های سازمان و نگهداری آسان اطلاعات می شود. این سیستم ها به جای کاغذ از رسانه های الکترونیکی برای ئذخیره اطلاعات استفاده می کنند. همچنین, راه اندازی دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی احساس بهتری به کارمندان می دهد.

مدیریت حقوق و دستمزد کارمندان

مهمترین فرایند تجاری در هر سازمان مدیریت حقوق, دستمزد و مزایای پرسنل است. فروش دستگاه حضور غیاب, باعث کاهش زمان محاسبه دستی حقوق و دستمزد پرسنل می شود. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشت, ئتنها راه محاسبه دقیق حقوق و دستمزد شناخته شده هستند. داده های مربوط به ساعات کاری کارمندان به طور خودکار نگهداری می شوند. سپس, به کمک نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد آنالیز شده و فیش پرداخت حقوق صادر می شود.

نظارت اتوماتیک

دستگاه کارت زنی حضور و غیاب, بدون نیاز به نظارت  در تمام ساعات شبانه روز کار می کند. سیستم کنترل تردد اثر انگشت, به دور از خطای انسانی و به شکل اتومالتیک کار می کند. دستگاه حضور غیاب گزارش حضور, غیبت و اضافه کاری را با سرعت و دقت بالا انجام می دهد. با استفاده از دستگاه کنترل تردد می توانید لیستی جامع از کارکنان سازمان داشته باشید. این لیست شامل: زمان ورود و خروج, عبور بدون ثبت نام, ماموریت, غیبت, اضافه کاری و سایر موارد می شود. بر اساس اطلاعات بدست آمده, قادر به مدیریت و برنامه ریزی دقیق تر برای افزایش بهره وری پرسنل خواهید بود.

 

1401/04/18
21:13:52
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه