اخطار نسبت به احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی تهران

اخطار نسبت به احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی تهران اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت تداوم فعالیت سامانه بارشی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در روز جمعه (۱۴ مردادماه) اخطار داد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ از تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان تهران، رگبار و رعد و برق و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک در نواحی جنوبی استان در روز جمعه (۱۴ مردادماه) اطلاع داد.

بر اثر این فعالیت بارشی احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی، وقوع صاعقه و لغزندگی جاده های کوهستانی پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی برای کاهش صدمه های احتمالی عدم تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم جابه جایی عشایر، اجتناب از صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و احتیاط در پرواز با هواپیماهای سبک را سفارش می کند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/05/14
22:16:52
5.0 / 5
77
تگهای خبر: باد , بارش , پارك , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه