شاخص هوای اصفهان در وضعیت عادی

شاخص هوای اصفهان در وضعیت عادی گل سپید: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هفتم آذرماه بر طبق داده های 12 ایستگاه پایش فعال با میانگین 99 وضعیت قابل قبول (عادی) را نشان میدهد.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز دوشنبه هفتم آذر ماه بر طبق داده های دریافتی هشت ایستگاه شهرداری در وضعیت قابل قبول و عادی ثبت گردید.
جمشید لقایی اضافه کرد: شاخص کیفی هوای ۶ ایستگاه در میدان باهنر با ۹۹، فیض با ۹۵، ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۸۵، رهنان با ۸۲، فرشادی با ۸۰ و میرزا طاهر با ۶۷ AQI وضعیت زرد و قابل قبول را نشان میدهد.
وی با اشاره به قطعی ایستگاه میدان انقلاب، افزود: شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه کردآباد و کاوه به ترتیب با ۱۲۱ و ۱۱۵ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروهای حساس است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اشاره کرد: هشت ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان فعال و در مدار است و اطلاعات آن به مرکز پایش و لابراتوار هوا اداره کل محیط زیست ارسال می شود. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان، هفت آذر
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، بر طبق داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص ۲۴ ساعته هوای این کلانشهر در ایستگاه احمدآباد با ۱۳۲، استانداری با ۱۱۱ و پروین با ۱۲۷ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان رودکی با ۷۷ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت گردید. کماکان ۲ ایستگاه خرازی و جی قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان همین طور نسبت به سکون جوی و افزایش غلظت آلاینده ها طی امروز و فردا در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان هشدار داد. بر طبق اعلام هواشناسی اصفهان خصوصاً فردا سه شنبه احتمال افزایش شاخص هوای این کلانشهر دور از انتظار نیست. همین طور از روز چهارشنبه با گذر موج ناپایدار بارشی از روی استان انتظار می رود وضعیت کیفی هوای مناطق مرکزی بهبود یابد.
شاخص امروز هوای سجزی با ۶۰، شاهین شهر با ۶۴ و مبارکه با ۶۹ AQI وضعیت عادی و قابل قبول در این شهرها را نشان میدهد. ایستگاه پایش هوا در کاشان، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد نیز قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/09/07
13:44:32
5.0 / 5
288
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه