شاخص هوای اصفهان در ۱۴ منطقه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۱۴ منطقه قرمز و نارنجی است گل سپید: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و چهارم اسفندماه بر طبق داده های 14 ایستگاه پایش فعال با میانگین 128 در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز چهارشنبه بیست و چهارم اسفندماه برمبنای داده های دریافتی ۱۴ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۱۲۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.
جمشید لقایی با اشاره به افزایش شاخص هوا در بعضی مناطق شهر، اظهار داشت: شاخص هوا در ایستگاه دانشگاه صنعتی با ۱۵۴، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۵۳ و رهنان با ۱۵۲ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی افزود: امروز شاخص هوا در ایستگاه کردآباد با ۱۴۴، سپاهان شهر با ۱۳۵، فرشادی با ۱۲۱، میدان باهنر با ۱۲۰، خیابان فیض با ۱۱۹، میدان انقلاب با ۱۱۵ و میرزا طاهر با ۱۱۳ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد. شاخص هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۲۴ اسفند
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اشاره کرد: باتوجه به افزایش شاخص هوا در بعضی مناطق، به شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر چون سالمندان، افراد دارای بیماریهای قلبی و ریوی، زنان حامله و کودکان سفارش می شود کارهای سنگین و طولانی را در فضای باز کاهش دهند.
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۱۳۳، پروین و بزرگراه خرازی با ۱۱۶ و رودکی با ۱۱۱ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.
شاخص هوا همین طور در منطقه صنعتی سجزی با ۸۶ و شاهین شهر با ۶۱ و مبارکه با ۷۳ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و ایستگاه های پایش هوا در سایر شهرها همچون نجف آباد، کاشان، زرین شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است.
امروز ایستگاه پایش هوا در بلوار کاوه و خیابان استانداری قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/12/25
13:36:16
5.0 / 5
179
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه