شكارچیان خرگوش و روباه در دیواندره دستگیر شدند

شكارچیان خرگوش و روباه در دیواندره دستگیر شدند گل سپید: سنندج - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیواندره اظهار داشت: 2 شكارچی متخلف و غیر مجاز كه با استفاده از سگ تازی اقدام به شكار خرگوش می كردند توسط محیطبانان شناسایی و دستگیر شدند.


مسعود عسگری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این شكارچیان متخلف اقدام به شكار یك قلاده روباه و یك سر خرگوش كرده بودند.
وی با اشاره به اینكه پرونده این متخلفان برای رسیدگی و صدور حكم به مراجع قضایی ارجاع شده است، اظهار نمود: با عنایت به جمعیت كم خرگوش در دیواندره، هیچ مجوزی برای شكار این حیوان از جانب محیط زیست دیواندره صادر نمی گردد.
عسگری خاطرنشان كرد: شكارچیان متخلف بویژه در فصل زمستان و با استفاده از شرایط محیطی كه شكار را آسان تر می كند اقدام به شكار این جاندار می كنند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، شكار خرگوش با استفاده از سگ تازی یكی از بی رحمانه ترین روش شكار است در این نوع شكار، خرگوش آنقدر برای نجات جانش از دست سگ تازی فرار می كند تا از نفس بیفتد.
ماه گذشته هم چهار شكارچی متخلف خرگوش در دیواندره دستگیر شده بودند كه آنان هم با استفاده از سگ تازی اقدام به شكار می كردند.
شكار روباه نسبت به خرگوش به ندرت رخ می دهد اما در مواردی همچون این دفعه شكار این جاندار هم دیده شده است.
خبرنگار: امید بهمنی**انتشار: سلیمانی
6108/9102


1396/11/04
15:19:05
5.0 / 5
5249
تگهای خبر: شكار , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه