ساخت پایه های هوشمند سلول های خورشیدی در البرز

ساخت پایه های هوشمند سلول های خورشیدی در البرز گل سپید: كرج- دانشجوی دانشكده محیط زیست دانشگاه تهران مستقر در استان البرز موفق به ساخت پایه های هوشمند سلول های خورشیدی شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، حمید سرخیل عضو هیات علمی دانشكده محیط زیست روز سه شنبه با بیان این خبر اظهار داشت: در دنیای رو به توسعه امروز، مسائل زیست محیطی متأثر از فرایند توسعه ای، نظیر آلودگی هوا، آب و خاك میراث تصمیم گیرندگان دو قرن گذشته است كه دراین میان تولید برق از منابع تجدیدپذیر و پاك راه حل كلیدی برای بهبود وضعیت در آینده است.
وی با اشاره به اینكه در این حوزه توجه به سیستم های فناورانه فتوولتائیك بسیارحائز اهمیت است، اضافه كرد: دراین خصوص محمود رضا رستمی دانشجوی كارشناسی ارشد عمران - محیط زیست دانشكده محیط زیست زیر نظر اساتید توانست با یك ایده نوآورانه و با استفاده از قطعات كاملا بومی دست به یك اختراع ممتاز بزند.
سرخیل با اشاره به اینكه دانشجوی مذكور در قالب پروژه رساله مقطع ارشد خود موفق به این اختراع در مدت یك سال شد بیان داشت: این سیستم بازده و كارآمدی بسیار بالایی را در تفریق نور به سایه و ذخیره انرژی خورشیدی نسبت به نمونه های موجود در كشور و حتی نمونه های مشابه خارجی دارد.
این استاد دانشگاه اضافه كرد: با حمایت مراكز تحقیق و توسعه (R&D ) می توان با تولید انبوه این سیستم در زمینه ساخت پنل های خورشیدی، صنعت ساختمان سبز و انرژی های سبز گام بزرگی برداشت.
وی ادامه داد: چنین دستاوردهایی اقدامی عملی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و انرژی های تجدید پذیر است.
در اجرای این پروژه جواد بداق جمالی و بهزاد رایگانی از اعضای هیات علمی دانشكده محیط زیست هم بعنوان تیم راهنما و مشاوره ایفای نقش كردند.
دانشكده محیط زیست از سال 1351 تابحال در كرج فعالیت دارد.
6156/ 6155 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپور


1396/11/17
15:55:39
5.0 / 5
5605
تگهای خبر: خورشید , سیستم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه