گرد و خاك روال زندگی را در ایلام مختل كرد

گرد و خاك روال زندگی را در ایلام مختل كرد گل سپید: ایلام - توده جدید گرد و غبار كه از روز گذشته وارد استان های غربی كشور شده در استان ایلام زندگی را بر مردم سخت كرده و فعالیت های روزمره را مختل كرده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا، از شب گذشته بر میزان غلیظ گرد و غبار در استان اضافه گردید بطوری كه هم اكنون تمامی شهرستان های ایلام در وضعیت اخطار قرار داشته و در سیروان و چرداول هم بر مبنای گزارش ها و اطلاعات دستگاه های آلودگی سنج هم اكنون میزان علظت ریزگردها به 2 برابر حد مجاز رسیده كه مبین وضعیت اضطرار است.
در پی ورود این توده گرد و غبار مدارس چند شهر در استان ایلام تعطیل اعلام گردید.
مركز هماهنگی، كنترل و كاهش آلودگی هوای استان ایلام در اطلاعیه ای اعلام نمود: به علت افزایش گرد و غبار در شهرستان های ایلام، ایوان، چرداول امروز شنبه هشتم اردیبشهت ماه 97 مهد كودك ها و مدارس در تمام مقاطع نوبت بامداد تعطیل هشتند.
همچنین، پرواز شماره ۸۴۰-۸۴۱ شركت هواپیمایی آسمان در مسیر تهران - ایلام - تهران هم به دلیل وجود ریزگردها و پایین بودن دید افقی لغو شد.
استان ایلام در طول یك دهه اخیر با پدیده ورود ریزگردها روبروست كه ضمن اثر مخرب بر سلامت شهروندان و محیط زیست گیاهی و جانوری میزان برداشت محصولات كشاورزی را هم كاهش داده است.
بر اساس گزارش اداره كل حفاظت محیط زیست استان ایلام سال قبل حدود 80 روز گرد و غباری را سپری نمود.
6119/6034


1397/02/08
13:14:41
5.0 / 5
5403
تگهای خبر: آلودگی , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه