جنگل های ملكشاهی، عرصه تاخت و تاز عوامل تخریب گر

جنگل های ملكشاهی، عرصه تاخت و تاز عوامل تخریب گر گل سپید: ایلام - هجوم جمعیت زیادی از مردم با وسایل موتوری در قلب جنگل های شهرستان ملكشاهی به بهانه برداشت گیاهان خوراكی و قارچ جنگلی سبب صدمه جدی به حیات وحش جانوری و گیاهی شده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، بارندگی های فروردین و اردیبهشت ماه 97 بار دیگر طبیعت مناطق مختلف استان ایلام را زنده كرد كه در این میان زیبایی عرصه های طبیعی و جنگلی شهرستان ملكشاهی بیش از پیش در اثر این بارش ها خودنمایی می كند.
رویش قارچ های جنگلی و دیگر گیاهان خوراكی بعد از بارندگی های چند وقت اخیر خالق زیبایی های بسیاری است و تعداد زیادی از افراد هم از این فرصت برای جمع اوری این گیاهان و امرار معاش با استفاده از فروش آنها اقدام می كنند ولی هجوم آنان كه بیشتر اوقات هم با وسایل موتوری صورت می گیرد اكوسیستم جنگلی و طبیعی منطقه را با خطر جدی روبرو كرده است.
آرامش بهاری جنگل های شهرستان ملكشاهی و بویژه منطقه بیوره كه مامن و مأوای دهها گونه جانوری و گیاهی است با ورود افراد به همراه وسایل نقلیه موتوری و سلاح های شكاری آنچنان به خطر افتاده كه می رود همین معدود وحوشی كه در دل این جنگل زیبا مخفی شده اند هم بار كوچ از این مناطق بربندند، لازم است مسئولان و دوستداران محیط زیست در این خصوص چاره اندیشی كنند.
یكی از فعالان محیط زیست در این خصوص می گوید: نباید افراد به خود اجازه دهند جهت تفنن و تفریح حریم جنگل را درهم شكنند و سبب سلب حیات جانوری منطقه شوند.
مهدی كمالی اضافه كرد: حتی برداشت بی رویه قارچ جنگلی به این شكل سبب نابودی این گونه باارزش گیاهی می گردد.
این فعال محیط زیست خواهان برخورد مسئولان مرتبط و جلوگیری از این بی نظمی در عرصه طبیعت و جنگل های بكر منطقه شد.
مدیر محیط زیست ملكشاهی هم با اشاره به اینكه ورود وسایل موتوری به اعماق جنگل دستاوردی جز ترساندن و به خطر انداختن حیات جانوری ندارد، اظهار داشت: اخلاق حكم می كند زندگی جانوری را با چنین رفتارهایی به خطر نیندازیم.
رضا عدالت جو اضافه كرد: طی روزهای اخیر گزارش های مكرری از تخلفات انسانی و ضربه به حیات وحش منطقه دریافت شد كه برخی از این موارد جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شده است.
از 170 هزار هكتار عرصه منابع طبیعی ملكشاهی 114 هزار هكتار پوشش جنگلی است كه به ترتیب جنگل بیوره، جنگل بازگیر و جنگل پشمین متراكم ترین عرصه های جنگلی شهرستان را تشكیل داده اند.
7179/6119


1397/02/22
19:11:31
5.0 / 5
5872
تگهای خبر: بارندگی , جنگل , طبیعت , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه