تبدیل بقایای مواد غذایی به انرژی الكتریكی

تبدیل بقایای مواد غذایی به انرژی الكتریكی گل سپید: تهران - محققان دانشگاه ملی سنگاپور یك سیستم بازیافت بی هوازی و پایدار ساختند كه قادر است بقایای مواد غذایی را به انرژی الكتریكی، گرما و كود تبدیل كند.


به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، كار با این سیستم پایدار بسیار ساده است و در مقایسه با سایر روش ها نیاز به نگهداری كمتری دارد و حداكثر كارآیی و امنیت را در اختیار می گذارد.
نكته قابل توجه این است كه این سیستم قادر است حدود 80 درصد از ضایعات مواد غذایی را به یك شیره غنی از مواد غذایی تبدیل كند كه می توان آن را در یك فرآیند دیگر به كود مایع مورد نیاز برای كشاورزی و باغبانی تبدیل كرد.
این سیستم به حسگرهایی مجهز است كه آخر هر مرحله از كار را اعلام نموده و در صورت بروز هرگونه مشكل امنیتی، مبحث را با استفاده از گوشی هوشمند و تلفن ثابت به صورت لحظه ای به متخصصان اطلاع می دهند.
یك سیستم بازیافت بی هوازی عملكردی شبیه به یك دستگاه گوارش بیوشیمیایی دارد كه مواد ارگانیك را در یك محیط خالی از اكسیژن تجزیه می كند.
این سیستم با استفاده از تركیب میكروارگانیسم های بی هوازی، بقایای مواد غذایی را به بیوگازی تبدیل می كند كه می توان آن را به گرما و انرژی الكتریكی تبدیل كرد.
با استفاده از گرمای حاصل از این فرآیند، آب گرم لازم برای حفظ دمای مخزن تجزیه در حدود 50 درجه سانتیگراد تهیه می گردد. همینطور سیستم كنترل، حسگرها، موتورها، پمپ ها، فن ها و تمام اجزای این سیستم با استفاده از انرژی الكتریكی حاصل از كاركرد سیستم عمل می كنند. این سیستم قادر است از هر تن ضایعات مواد غذایی، بین 200 تا 400 كیلووات ساعت انرژی الكتریكی تولید نماید.
محققان در حال ساخت یك نمونه قابل حمل این سیستم هستند كه مقرر است درون یك كانتینر 6 متری راه اندازی شود و بعنوان یك سیستم سیار در مناطقی كه نیاز فوری به بازیافت مواد غذایی وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد.
علمی (6)**9259**1440


1397/02/31
16:00:40
5.0 / 5
4911
تگهای خبر: سنگ , سیستم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه