توزیع سوخت دیزل یورو 4 از اول خرداد سال جاری

توزیع سوخت دیزل یورو 4 از اول خرداد سال جاری گل سپید: تهران- دبیر كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا اظهار داشت: توزیع سوخت دیزل یورو 4 از اول خردادماه سال جاری در كشور شروع شده است.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، وحید حسینی عصر روز چهارشنبه در جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا در سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: در مجموع 400 ایستگاه شامل 220 ایستگاه در كلانشهرها و بقیه در جاده ها سوخت دیزل یورو 4 توزیع می كنند.
وی تصریح كرد: دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست هم پایش توزیع سوخت دیزل یورو 4 را بر عهده دارد.
حسینی ادامه داد: به علت عدم امكان استفاده از خط لوله و لزوم حمل با كامیون ها 20 میلیارد تومان در سال هزینه توزیع نسبت به قبل افزایش می یابد اما وزارت نفت دستورات لازم در این زمینه را داده است.
دبیر كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا اضافه كرد: اثرات این تصمیم بر روی آودگی هوا بلافاصله نخواهد بود اما تا چند سال دیگر بطور قطع آن را خواهیم دید.

***تجهیز مركز تست خودرو به استانداردهای یورو 5
رییس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: مركز تست آلایندگی خودرو به امكانات استاندارد یورو 5 تحهیز شده كه بزودی رونمایی می گردد.
مسعود زندی هم در این جلسه اضافه كرد: با تجهیز این مركز برای نخستین بار امكان تست استاندارد یورو ۵ خودروها در كشور فراهم گردید.
وی تصریح كرد: برای تست استانداردهای یورو ۴ خودرو و حتی موتورسیكلت در كشور مشكلی نداریم.
وی ادامه داد: دو مركز تست آلایندگی داریم كه توان تجهیز را برای تست یورو ۵ دارند و می توانند استاندارد موتورسیكلت ها را هم تست كنند.
زندی اضافه كرد: همینطور مركز تحقیقات سایپا هم یك مركز تست دارد كه می خواهیم امسال با آن مركز مشاركت نماییم.
به گفته وی یك مركز تست دیگر در تهران فعال است از این رو مشكلی برای تست استانداردها نداریم اما چون تست موتورسیكلت های یورو ۴ زیاد شده باید در نوبت قرار گیرند.
زندی اظهار داشت: حتی برای تست خودروهای وارداتی هم مشكل نداریم اما قادر به تست خودروی دیزلی نیستیم كه باید شركت تولید كننده و یك شركت اروپایی معتبر آنرا تایید كنند تا مجوز ورود صادر نماییم.
رییس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: اكنون مشكلی كه برای ما در زمینه تست محدودیت تولید كند نداریم.
علمی*3061*9014**1440


1397/03/03
20:30:42
5.0 / 5
4636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه