پتروشیمی كارون به دستگاه قضایی معرفی گردید

پتروشیمی كارون به دستگاه قضایی معرفی گردید گل سپید: آبادان - رییس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر اظهار داشت: پتروشیمی كارون در ماهشهر به علت استمرار آلودگی هوا و تمكین نكردن مدیریت آن نسبت به اخطاریه های صادر شده از جانب اداره حفاظت محیط زیست به دستگاه قضایی معرفی گردید.


ایرج سلیمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بررسی كارشناسان مبین استمرار آلودگی ناشی از نشت گاز ناكس NOX با استفاده از واحد اسید نیتریك پتروشیمی كارون است.
وی با درخواست از دستگاه قضایی برای رسیدگی جدی به پرونده های زیست محیطی صنایع آلاینده مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، اظهار داشت: ازریاست حوزه قضایی بندر امام خمینی(ره) می خواهیم همچون گذشته با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در اتخاذ تصمیم برای نحوه فعالیت و یا تعطیلی واحد مذكور با عنایت به استمرار آلودگی وبه خطر افتادن سلامت شهروندان همكاری و حكم لازم را صادر كند.
سلیمانی اضافه كرد: در نشست هایی كه با مدیریت این شركت برگزار شده دلیل آلاینده بودن این واحد را نبود كاتالیست مورد نیاز بیان كرده اند كه به علت وارداتی بودن این محصول قادر به تامین به موقع آن و جلوگیری از تولید آلودگی نبودند.
وی ادامه داد: از مدیریت این مجتمع انتظار می رفت برای سلامت شهروندان پیش از تولید آلودگی در این مورد تصمیمی مناسب اتخاذ و چاره اندیشی شود.
گفتنی است در آخرین مورد، واحد اسید نیتریك پتروشیمی كارون در 15 خرداد جاری دچار مشكل شد و خروج گاز از آن موجل آلودگی محیط زیست شده بود.
مدیر روابط عمومی شركت پتروشیمی كارون با تكذیب آلاینده بودن این واحد ادعا كرده بود: خروج گاز nox از واحد اسید نیتریك پتروشیمی كارون نرمال بوده و هیچگونه مشكل زیست محیطی ندارد.
وی ادامه داد: واحد اسید نیتریك این پتروشیمی در 15 خرداد دچار مشكل شد و بنابراین خروجی گاز بیشتر از حد معمول بود، كه در نهایت با تلاش نیروهای فنی در كوتاه ترین زمان مشكل فنی رفع و خروجی گازها عادی شد.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، پتروشیمی كارون اولین تولید كننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه بوده كه با ظرفیت اسمی 80 هزار تن ایزوسیانات (TDI و MDI) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر قرار دارد.
شركت پتروشیمی كارون با استفاده از گازهای كلر، منواكسیدكربن، هیدروژن و هم تولوئن و اسید نیتریك قادر است انواع محصولات پایه ای و اصلی پتروشیمی را شامل انواع ایزوسیانات ها كه دارای ارزش افزوده بالاتر بوده تولید و به بازارهای داخلی وخارجی عرضه نماید.
9858/7165/ 6037


1397/03/19
21:44:00
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه