ایمن سازی شناگاههای خزر در آستانه تعطیلات عید فطر

ایمن سازی شناگاههای خزر در آستانه تعطیلات عید فطر گل سپید: ساری - ایمن سازی سواحل دریای خزر در استان مازندران در آستانه عید سعید فطر و موج نخست سفرهای تابستانی با تعطیلی 2 شناگاه آلوده شدت گرفت.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، گروههای نظارتی مشتكل از نمایندگان استانداری، اداره كل محیط زیست و سایر دستگاههای در رابطه با طرح سالمسازی دریا بعد از سنجش استانداردهای سلامت آب های ساحلی، این 2 شناگاه را در غرب مازندران تعطیل كردند.
سخنگوی طرح سالمسازی دریای مازندران در این زمینه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت كه برای تسهیل گری و تولید شرایط مناسب برای مسافران همینطور سه شناگاه جدید در ساحل دریای مازندران اضافه شده است.
عیسی قاسمی طوسی روز پنجشنبه افزود كه هم اكنون تعداد شناگاهها در 338 كیلومتر ساحل خزر در مازندران به 98 نقطه افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: در مجموع یكهزار و 400 ناجی غریق هم برای تامین امنیت شناگران در محدوده های اجرای طرح سالمسازی دریا مستقر شده اند و تكنسین های امداد و نجات هم در طرح ها حضور دارند.
او افزود: برپایه برنامه ریزی صورت گرفته، وظیفه امداد و نجات بر عهده جمعیت هلال احمر و برقراری امنیت در سواحل و نقاط اجرای طرح سالمسازی هم با نیروی انتظامی است.
** نظارت جدی بر شناگاهها
مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران همینطور از شدت بخشیدن به نظارت همه جانبه بر شناگاهها و نقاط اجرای طرح سالمسازی دریا اطلاع داد و اظهار داشت كه تعطیلی 2 شناگاه آلوده هم با همین نطارت صورت گرفته است.
طوسی اضافه كرد: گروههای ناظر شناگاهها را به صورت دایم زیر نظارت قرار دارند و در صورت مشاهده هر گونه آلودگی فعالیتشان را تا رفع مشكل متوقف خواهند كرد.
پارسال در فصل شنا 14 شناگاه ساحل خزر در مازندران به علت آلودگی تعطیل شده بود.
فصل شنا در دریای مازندران امسال از اول خرداد شروع شد و تا آخر شهریور ادامه دارد.
فعالیت شناگاهها در ماه مبارك رمضان به استثنای روزهای چهاردهم تا شانزدهم خرداد با ظرفیت 50 درصدی ادامه داشت و از روز عید فطر با ظرفیت كامل به مسافران و شناگران بومی خدمات عرضه می كنند.
** همكاری مسافران با ناجیان غریق
سخنگوی طرح سالمسازی دریای مازندران همینطور با اشاره به ورود انبوه مسافران در موج نخست تعطیلات تابستانی همزمان با عید فطر، از تمامی مسافران و مجاورانی كه قصد گذران اوقات خویش را در سواحل دریا دارند، خواست تا هنگام شنا به هشدارهای ناجیان غریق به صورت جدی توجه و با آنان همكاری كنند.
طوسی اخطار داد: ساحل خزر در مازندران 387 نقطه حادثه خیز شناسایی شده دارد كه شنا كردن در آن نقاط ممنوع می باشد.
وی اضافه كرد: البته 400 ناجی غریق در این نقاط مستقرند، ولی وظیفه اشان جلوگیری از شنا كردن افراد در این مناطق است و انتظار داریم مردم با آنان همكاری كنند.
بر اساس آمارهای رسمی، در فصل شنای سال قبل 63 نفر در آب های ساحلی مازندران جان باختند. بررسی های آماری نشان داده است بیشتر این افراد هنگام شنا در نقاط حادثه خیز و شناممنوع و یا در خارج از ساعات فعالیت طرح های سالمسازی جان خویش را از دست دادند.
همچنین از ابتدای خرداد ماه سال جاری تابحال هم سه نفر هنگام شنا در آب های ساحلی دریای مازندران جان باختند.
دریا مهم ترین انگیزه سفر بیشتر مسافران به مازندران در فصل تابستان است.
6982/1654


1397/03/24
12:46:40
5.0 / 5
5194
تگهای خبر: آب , آلودگی , دریا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه