ردی كه زلزله بر روان زلزله زدگان گذاشت، ۷۹ هزار زلزله زده سرپل ذهاب دچار اختلال اضطراب شدند

ردی كه زلزله بر روان زلزله زدگان گذاشت، ۷۹ هزار زلزله زده سرپل ذهاب دچار اختلال اضطراب شدند گل سپید ردی كه زلزله بر روان زلزله زدگان گذاشت، ۷۹ هزار زلزله زده سرپل ذهاب دچار اختلال اضطراب شدند


انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه طی جلسه ای در حاشیه بازید هلنا سنگلند ( Helena Sangeland ) سفیر سوئد به عرضه خدمات مشاوره در زلزله كرمانشاه بخصوص سرپل ذهاب اشاره نمود و اضافه كرد: 24 هزار نفر از مجموعه 79 هزار نفر برای مرحله بعدی مشاوره ارجاع شدند تا حداقل استرس را در سال های آینده داشته باشند. وی در پاسخ به پرسش یكی از اعضای هیات سوئدی در خصوص اینكه آیا این خدمات به افغان ها هم عرضه می شود، اظهار داشت: خدمات مراكز نگهداری، اقامتی و تربیتی برای تمام افرادی است كه در ایران زندگی می كنند و ما حتی یك مركز جامع توانبخشی در افغانستان ساختیم تا به مردم آنجا هم خدمات عرضه كند.
بندپی اضافه كرد: با عنایت به اثربخشی كار مشاوره 1480 و اورژانس اجتماعی برپایه قانون برنامه ششم - كه از ابتدای سال 96 اجرایی شده است - سازمان بهزیستی كشور مكلف شده تا تمام خدمات خویش را به دو برابر افزایش دهد.
وی ادامه داد: خدمات مشاوره بخصوص در طرح ثبت الكترونیكی طلاق به كار گرفته شده است؛ این طرح به صورت آزمایشی در استان خراسان رضوی اجرا شده و سه سال است كه در حال رصد آن هستیم كه برپایه نتایج این رصدها، مشاوره ها توانسته است 8.1 درصد میزان طلاق ها را كم كند.
بندپی تصریح كرد: خدماتی مانند صدای مشاور 1480، رشد ابعاد صدمه های اجتماعی را كنترل می كند.
به گزارش ایرنا، مركز 1480، خط مشاوره تخصصی تلفنی است كه از جانب سازمان بهزیستی كشور به راه افتاده است و كارشناسان متخصص همچون متخصصان روانشناسی و مددكاری، با استفاده از این خط تلفن در حوزه های مختلف، به صورت مجانی مشاوره هایی به مردم عرضه می دهند. كارشناسان در همه زمینه ها همچون خشونت ضد زنان، كودك و نوجوان، تحصیلی و تربیتی، شغلی، مشكلات خانوادگی، سوالات پیش از ازدواج و روانشناسی بالینی شامل اختلالاتی مانند افسردگی، اضطراب و وسواس به مردم مشاوره می دهند. ۴۲۴۲

1397/04/06
15:40:51
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه