دولت حامی طرح های تولید انرژی از پسماندها است

دولت حامی طرح های تولید انرژی از پسماندها است گل سپید: تبریز - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نمود: دولت از طرح های تولید انرژی از پسماندها حمایت جدی می كند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، كریم شافعی روز پنجشنبه در آیین بازدید از مركز دفن مهندسی زباله و مركز تصفیه خانه شیرابه زباله تبریز اضافه كرد: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده در 8 كلانشهر و شهرهای شمالی كشور طرح احداث كارخانه زباله سوز در دستور كار قرار دارد.
وی اظهار داشت: در صورت حل مشكلات مربوط به تعرفه كم خرید برق حاصل از سوخت زباله و ارائه مجوز برای فروش برق حاصل از تولید زباله به خارج از كشور احداث این مراكز سرعت می گیرد.
شافعی، وضعیت مدیریت زباله در تبریز را رضایتبخش اعلام نمود و اظهار داشت: مدل دفن و فرآیند جمع آوری شیرابه زباله های این شهر می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرها باشد.
بگفته وی، مدیریت زباله در این شهر نمونه و الگویی موفق در مدیریت پسماندهای شهری و توجه به مسایل زیست محیطی در جمع آوری و مدیریت پسماندهاست.
وی تصریح كرد: دفن مهندسی و فنی پسماند، جمع آوری و تصفیه شیرابه زباله ها و كاشت هزاران اصله درخت در محدوده مركز دفن پسماند تبریز از اقدام های خیلی خوب برای الگوبرداری سایر شهرها از آن هاست.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه در تهران وضعیت شیرابه زباله ها مناسب نمی باشد، یادآوری كرد: این شیرابه ها باعث آلودگی خاك، آب های زیرزمینی و هوا در مركز دفن زباله تهران شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز هم در این آیین اظهار داشت: تصفیه خانه شیرابه این شهر بعنوان مدرن ترین تصفیه خانه شیرابه كشور نقش مهمی در جلوگیری از آلودگی محیط زیست اطراف مركز دفن مهندسی زباله دارد.
علیرضا اصغری اضافه كرد: كاشت بیش از 17 هزار اصله درخت در مجموعه مركز دفن مهندسی زباله از اقدام های مهم این سازمان برای مدیریت پسماند در این شهر است.
وی با اشاره به تولید روزانه بیش از یك هزار و 200 تن زباله در تبریز تصریح كرد: شیرابه حاصل از این حجم زباله در صورتی كه جمع آوری و تصفیه نمی شد تهدید بسیار بزرگی برای محیط زیست بود كه با جمع آوری و تصفیه این شیرابه ها از آب حاصله برای آبیاری درختكاری محدوده مركز دفن مهندسی پسماند استفاده می گردد.
شافعی علاوه بر بازدید از مركز فنی و مهندسی دفن زباله و تصفیه خانه مدرن تبریز با حضور در محدوده درختكاری بوجود آمده در مجموعه مركز دفن زباله یك اصله نهال در این مجموعه غرس كرد.
8023/6183


1397/04/08
20:07:08
5.0 / 5
5083
تگهای خبر: آب , آلودگی , زباله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه