فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه:

مشاركت مردم در حفاظت از محیط زیست

مشاركت مردم در حفاظت از محیط زیست گل سپید: فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه با اشاره به اهمیت نقش مردم و بویژه تشكل های مردم نهاد اظهار داشت: حفاظت از محیط زیست و بهبود شرایط محیط زندگی فقط با مشاركت و تعامل سازنده مردم، مسئولان و تشكل های مردم نهاد قابل تحقق می باشد.


احمدعلی موهبتی یكشنبه در افتتاح دوره آموزشی ضابطین دادگستری كاركنان حفاظت محیط زیست جنوب خراسان رضوی ضمن تقدیر از تلاش ها در حراست از محیط زیست اظهار نمود: دخالت بیش از اندازه در محیط زیست عواقب ناگواری را به بار آورده است و حفاظت از محیط زیست محقق نمی شود مگر با مشاركت مردم و دستگاه های دولتی و مسئولان، چراكه هر اتفاقی كه در محیط زیست رخ دهد بر روی همه اجزای آن تأثیر می گذارد.
مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان كرد: بر همگان واجب است از آلوده كردن و تخریب محیط زیست پرهیز كنند و آن را پاك و سالم به نسل آینده تحویل دهند و موثرترین راه كار در حوزه حفاظت از محیط زیست، مشاركت مردم است.
وی تصریح كرد: در سال های اخیر حساسیت مردم به محیط زیست افزایش یافته به طوری كه امروزه، مردم دولت را برای حفظ محیط زیست ترغیب می كنند.
موهبتی همینطور اظهار داشت: برگزاری كارگاه ها، جشنواره ها و سایر رویدادهای عمومی می تواند ضمن افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه، افزایش مشاركت مردم در این حوزه را به دنبال داشته باشد.
وی تصریح كرد: سمن ها وظایف بسیار مهمی بر دوش دارند به گونه ای كه نمی توان نقش آن ها را در جامعه نادیده گرفت چراكه این سازمان های مردم نهاد در تشویق مردم و جلب مشاركت مردم نقش به سزایی دارند و می توانند عامل افزایش دهنده آگاهی در جامعه باشند تا مردم خود در حفظ و نجات محیط زیست ایفای نقش كنند.
فرماندار تربت حیدریه خاطرنشان كرد: باید به سازمان های مردم نهاد در امر محیط زیست بیشتر توجه و تكیه و از فعالیت های آن ها حمایت كرد.

 

1396/07/30
19:29:29
5.0 / 5
4677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه