یك قلاده گرگ در همدان كشف شد

یك قلاده گرگ در همدان كشف شد گل سپید: همدان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان تصریح كرد: یك قلاده گرگ از منزل یكی از روستاییان در منطقه سنگستان این شهر كشف شد.


بهاره نوری صفا روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان كرد: بعد از دریافت گزارشی در خصوص زنده گیری و نگهداری گرگ در یك منزل مسكونی، با حكم قضایی و با همراهی ماموران انتظامی این منزل بازرسی شد.
وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در جریان این بازرسی یك قلاده گرگ یك و نیم ساله را كشف كردند كه بعد از تیمار و معاینه بدنی توسط دامپزشك، تحویل باغ وحش شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست همدان افزود: این فرد مدعی بود كه یك روز پیش گرگ را در دامن طبیعت گرفته و قصد داشت مبحث را به عوامل محیط زیست اطلاع رسانی كند.
نوری صفا اضافه كرد: آثار به جا مانده از قلاده بر گردن گرگ گویای این بود كه این گونه جانوری سه ماه پیش زنده گیری شده است.
وی بیان كرد: وضعیت نامناسب محل نگهداری منجر به لاغر و ضعیف شدن این گونه جانوری شده بود و این گرگ گرسنه با عنایت به اینكه توان زندگی در طبیعت را ندارد تحویل باغ وحش شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست همدان تصریح كرد: برخی روستاییان با زنده گیری گرگ و تلفیق با سگ، نسل جدیدی با عنوان گرگاس را به وجود می آوردند.
نوری صفا تصریح كرد: گرگاس و گرگ به دلیل نزدیك شدن و زندگی در جامعه انسانی، بسیار خطرناك تر از دیگر گرگ هایی هستند كه در طبیعت زندگی می كنند.
وی با اشاره به اینكه حیوانات وحشی همواره از انسان هراس دارند افزود: در صورت نزدیك شدن و زندگی گونه های وحشی در جوامع انسانی، ترس آنها فروكش كرده و در صورت فراهم بودن فرصت به دام، احشام و حتی كودكان و كهنسالان حمله می كنند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا اهالی 2 شهرستان رزن و بهار استان همدان از اوایل سال 90 تابحال چندین نوبت مورد هجوم و حیوانات درنده بخصوص حمله گرگ قرار گرفته اند.
اواسط تیرماه سال 94 گرگ در سه نوبت وارد 2 روستای تخت و ملابداغ از توابع بخش سردرود شهرستان رزن شد و در 2 حادثه كه در 2 روز متوالی رخ داد گرگ از ناحیه گردن و صورت یك دختر و پسر حدود چهارساله را در این 2 روستا زخمی كرد كه با حضور به موقع اعضای خانواده گرگ متواری شد.
همچنین در سانحه سوم كه برای دومین بار در روستای ملابداغ رخ داد یك قلاده گرگ قصد حمله به یك پدر و فرزند را داشت كه با هیاهو و حضور همسایه ها گرگ پا به فرار گذاشت.
نیروی انتظامی شهرستان بهار هم اواخر بهمن ماه سال 94 جسد یك مرد 30 ساله را در حواشی روستای رسول آباد (تاج آباد) كشف كردند كه طبق بررسی های صورت گرفته این مرد طعمه حیوانات درنده شده بود به گونه ای كه تنها بخشی از نیم تنه بدن آن باقی مانده بود.
در آخرین گزارش منتشره در ایرنا هم گرگ در 2 نوبت 19 خرداد 95 مبادرت به حمله به 2 كودك خردسال در روستای عمان از توابع بخش قروه درجزین شهرستان رزن كرد.
همچنین شهریور ماه سال 95 یك قلاده گرگ با حمله به گله گوسفندان در حاشیه روستای جامشلو بخش مركزی شهرستان رزن 2 راس از آنها را تلف كرد.
7526/2087


1397/05/26
13:50:56
5.0 / 5
4689
تگهای خبر: آب , باد , حیوان , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه