كلانتری: نام دانشكده محیط زیست به محیط بانی تغییر یابد

كلانتری: نام دانشكده محیط زیست به محیط بانی تغییر یابد گل سپید: كرمان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: درخواست ما از وزارت علوم، تغییر نام دانشكده محیط زیست به دانشكده محیط بانی است تا محیط بانان با آموزش های لازم در مقابله با تخریب كنندگان محیط زیست موفق تر عمل كنند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، عیسی كلانتری روز یكشنبه در آیین بزرگداشت محیط بانان شهید استان كرمان اضافه كرد: افراد در این دانشكده بعد از گذراندن آموزش های چهار ساله همچون محیط بانی اجتماعی و مسائل نظامی، راهی خدمت می شوند.
وی اظهار داشت: ما نسبت به جامعه محیط بانان مقصریم چونكه محیط بان را استخدام كرده و با آموزش ابتدایی راهی پاسگاه ها می نماییم.
كلانتری با اشاره به اینكه خانواده محیط بانان سه هزار نفر است كه تابحال بیش از 120 نفر حدود چهار درصد آنان شهید و 300 نفر (بیش از 10درصد) جانباز شده اند، اظهار داشت: محیط بانان پاسداران حقوق نسل های بعد هستند كه باید حمایت های لازم از آنان انجام گیرد.
معاون رئیس جمهوری ضمن تسلیت به خانواده شهدای محیط بان علی خواجویی و مهدی احمدی نیك، اضافه كرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید بتواند جانشین خوب محبت های پدری برای 6 فرزند این 2 شهید باشد.
وی ضمن قدردانی از مسئولان قضایی و انتظامی برای دستگیری حداقل زمان قاتلان این شهدا، اظهار داشت: این افراد باید با ضوابط قضایی به سزای عمل خود برسند.
كلانتری با اشاره به شهدای محیط بانان اخیر در استان های كرمان، یزد و شهرستان ساوه بیان كرد: متخلفان بسیاری وجود دارد و بخش محیط بانی سازمان حفاظت محیط زیست همواره آماده شهادت است.
وی خاطرنشان كرد: حفاظت محیط زیست تنها سازمان حافظ امور نسل های بعدی و اصل توسعه پایدار مربوط به نسل های آینده است كه تنها سه هزار نفر برای حفظ این امور جانفشانی می كنند.

** قانون پشتیبانی از محیط بانان در كمیسیون قضایی مجلس تصویب گردید
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همینطور اظهار داشت: قانون پشتیبانی از محیط بانان در كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و بزودی به صحن علنی می رود.
كلانتری افزود: با عنایت به نظرات مثبت نمایندگان مجلس این قانون تا آخر سال جاری به تصویب نهایی خواهد رسید و دغدغه مادی خانواده های این عزیزان را می كاهد.
وی با اشاره به اینكه محیط زیست سازمانی كوچك است كه كمتر از هفت هزار نفر پرسنل دارد، اضافه كرد: وظایف سنگین این سازمان با امكانات محدود همچون داشتن وظیفه سلامت آتی مردم با جلوگیری از آلودگی خاك و هوا است و در حفاظت از جانوران و گیاهان باید منابع را جهت استفاده نسل های بعدی حفظ كند.
كلانتری افزود: این سازمان حفاظت موجودات زنده همچون گیاهان و حیواناتی كه گاهی صدها سال پس از ارزش های مادی بسیاری برخوردار می باشند را برعهده دارد.
این آیین با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، سرپرست استانداری كرمان، معاون محیط طبیعی این سازمان، فرمانده یگان حفاظت، نیروهای نظامی و انتظامی، محیط بانان و سایر مسئولان در محل سالن اجتماعات این اداره كل برگزار گردید.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست یكشنبه به منظور سفری یك روزه و شركت در نشست شورای اداری و آیین بزرگداشت محیط بانان شهید استان وارد كرمان شد.
علی خواجویی محیط بان شهرستان راور و مهدی احمدی نیك شهرستان قلعه گنج از توابع استان كرمان در درگیری با شكارچیان غیر مجاز طی یك ماه گذشته به شهادت رسیدند.
همچنین در این آیین از خانواده این 2 شهید تقدیر گردید.
7420/ 5054


1397/05/28
00:04:52
5.0 / 5
4930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه