مردم بابد با محیط زیست مسوولانه برخورد كنند

مردم بابد با محیط زیست مسوولانه برخورد كنند به گزارش گل سپید، به نقل از ایرنا فرماندار آبدانان با تاكید براینكه برخورد مردم با محیط زیست و طبیعت باید مسوولانه باشد اظهار داشت: بی تفاوتی مردم و بی برنامگی متولیان طبیعت زیبا را در آستانه تخریب ونابودی قرارداده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا- مجیدعسگری در جمع اعضای تشكل های مردم نهاد آبدانان اظهار نمود: آب وخاك و جنگل و مرتع مواهب الهی و امانت ایندگان هستند و برهمه مردم لازم و ضروری است كه دراوج احتیاط و حساسیت از این امانت بزرگ پاسداری كنند.
وی اضافه كرد: تولید بی رویه زباله، استفاده غیر اصولی از جنگل و مراتع و آلوده كردن چشمه ها و رودخانه های سطحی زندگی را سخت و بغرنج كرده است.
فرماندار ابدانان تخریب محیط زیست، كاهش شدید آب و زباله های شهری را سه بحران مهم جامعه عنوان كرد و اظهار داشت: تشكل های مردم نهاد یكی ازظرفیت های سرشار و كاربردی است كه چنانچه ازطریق مدیران اجرایی جدی گرفته و مورد اسفاده بهینه قرار گیرد قادر است بخش زیادی از مشكلات زیست محیطی را با كمترین هزینه و در كوتاه ترین فرصت ممكن مرتفع كند.
مسئول اداره محیط زیست ابدانان هم دراین همایش اظهار داشت: هم اكنون 650نفر از قشرهای مختلف مردم ذاین شهرستان در قالب 12تشكل زیست محیطی در زمینه پاسداری از عرصه های جنگلی و مرتعی فعال می باشند.
احمد ایمانی اضافه كرد: تا آخر سال جاری 2هزار نفر از جمعیت شهرستان آبدانان با همكاری تشكل های مردم نهاد و شوراهای اسلامی با آموزش های حفاظت از عرصه های طبیعی آشنا می شوند.
شهرستان آبدانان در جنوب شرقی ایلام و دامنه كبیركوه 253 هزارهكتار مرتع وجنگل دارد.


 

1396/08/11
22:13:31
5.0 / 5
5883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه