2شكارچی قوچ وحشی در فاروج دستگیر شدند

2شكارچی قوچ وحشی در فاروج دستگیر شدند گل سپید: بجنورد- رئیس اداره حفاظت محیط زیست فاروج اظهار داشت: 2 شكارچی متخلف یك راس قوچ وحشی در مناطق آزاد این شهرستان دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شدند.


علی فرجی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: در گشت زنی و كنترل مناطق آزاد فاروج یك خودرو متوقف گردید كه در بازرسی انجام شده مقداری گوشت شكار قوچ وحشی و ادوات شكار كشف و ضبط شد.
وی اضافه كرد: در این رابطه دو نفر دستگیر شدند و پرونده آنان هم تحویل مقامات قضایی می گردد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست فاروج اظهار داشت: ضرر و زیان ناشی از شكار هر یك راس قوچ وحشی 100 میلیون ریال است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فاروج در تمامی ساعات شبانه روز با آمادگی كامل در مناطق حضور داشته و از انفال الهی حفاظت و حراست می كنند اضافه كرد: از عموم مردم علاقه مند به حفظ محیط زیست تقاضا می گردد در صورت مشاهده هر گونه شكار و صید غیرمجاز، تخریب و آلودگی محیط زیست، آتش سوزی، قطع درختان مراتب را با اداره شهرستان و پاسگاه های محیط بانی و یا سامانه 1540 اطلاع دهند.
اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی مناطق حفاظت شده و دو پارك ملی سالوك و ساریگل، مناطق حفاظت شده قرخود، گلول، سرانی و پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم را با گستره 194 هزار و 141 هكتار مدیریت می كند.
اكنون در خراسان شمالی 51 گونه پستاندار همچون یوزپلنگ آسیایی، پلنگ، قوچ و میش اوریال، كل و بز، آهو، گربه پالاس، گربه وحشی، جنگلی، گراز، گرگ، 141 گونه پرنده همچون قرقاول، كبك دری، هما، عقاب طلایی، انواع سهره، تیهو، باقرقره، 52 گونه خزنده مانند مار افعی، كفچه مار، چهار گونه دوزیست و هشت گونه ماهی زیست می كنند.
3007/ 6042


1397/06/26
14:57:52
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: آتش سوزی , آلودگی , پارك , پرنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه