بازدید مجانی از موزه تنوع زیستی پردیسان

بازدید مجانی از موزه تنوع زیستی پردیسان گل سپید: تهران- مدیركل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی سازمان حفاظت محیط زیست از بازدید مجانی موزه تنوع زیستی در ایام 15 تا 17 مهرماه اطلاع داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طاهره افتخاری با بیان این كه 16 مهرماه روز ملی كودك و محیط زیست نامگذاری شده است، اظهار داشت: به مناسبت هفته كودك از 15 تا 17 مهرماه بازدید از موزه تنوع زیستی این سازمان مجانی است.
وی افزود: دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی با همكاری اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران در این ایام مسابقات متنوع محیط زیستی هم برگزار می نماید.
افتخاری خاطرنشان كرد: موزه های تاریخ طبیعی همچون مكان های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و تحقیقاتی هستند كه به منظور آشنایی جامعه و ارتقاء آگاهی های عمومی در مورد جانوران، گیاهان، فسیل ها، و همینطور زیستگاه های طبیعی آنها بوجود آمده اند.
مدیر كل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: این مكان ها در واقع عامل انتقال و توسعه دانش و فرهنگ در زمینه آشنایی و حفظ محیط زیست هستند.
به گفته وی، موزه ها با استفاده از نمایشگاه ها و برنامه های آموزشی كه با اهداف خاص برای آنها تدوین می شوند به تفسیر و شرح جایگاه و اجزای طبیعت می پردازند.
افتخاری تصریح كرد: در عین حال بخش های علمی و بایگانی موزه های تاریخ طبیعی دارای مجموعه های متنوعی از گیاهان، جانوران، فسیل ها، سنگ ها و كانی ها هستند كه می توانند مواد و اطلاعات لازم را برای تحقیق زیست شناسان و دانشجویان علوم طبیعی و محیط زیست فراهم آورند.
به گفته مدیر كل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی سازمان حفاظت محیط زیست، موزه تاریخ طبیعی یك خزانه ملی به منظور مطالعه و شناخت تنوع زیستی كشور ایران و سایر كشورها است.
علمی 9014**2017


1397/07/16
23:03:04
5.0 / 5
5249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه