اپلیكیشن های سامانه كیفی هوای كشور رونمایی گردید

اپلیكیشن های سامانه كیفی هوای كشور رونمایی گردید گل سپید: تهران- مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: با عنایت به لزوم اطلاع مردم از وضعیت كیفی هوا و همینطور تكالیف قانونی این سازمان، سامانه پایش كیفی هوای كشور افتتاح شد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شینا انصاری اضافه كرد: این سامانه به نشانی aqms.doe.ir، شاخص كیفیت هوا را در 31 استان كشور به صورت برخط در اختیار قرار می دهد.
وی تصریح كرد: این سامانه قابلیت ارسال گزارش های متناسب را با نیاز ذی نفعان تخصصی همچون سازمان هواشناسی برای پیش آگاهی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به منظور اقدامات مراقبتی و استفاده پژوهشگران و كارشناسان مرتبط با استفاده از وب سرویس دارد.
مدیركل دفتر پایش فراگیر با اشاره به اینكه برنامه توسعه و ارتقای سامانه و اتصال همه ایستگاه های كشور به این سامانه در دست اقدام است اظهار داشت: به منظور بهبود و ارتقای اطلاع رسانی پایش دقیق كیفیت هوا به عموم مردم و ذی نفعان تخصصی، نسخه اندروید و IOS این سامانه بر روی تلفن های هوشمند طراحی و انتشار یافته است كه می توان با استفاده از نرم افزارهای طراحی شده، به داده های ایستگاه های مستقر شده در سراسر كشور دسترسی پیدا كرد.
وی اضافه كرد: در این نرم افزار امكان نمایش داده های مربوط به ایستگاه های هر استان با انتخاب آن استان امكان پذیر است بهه طوری كه شاخص های نمایش داده شده در صفحه اول، مربوط به آلاینده شاخص كیفیت هوای شهرستان های استان و در صفحه دوم شاخص آلاینده های مختلف به تفكیك ایستگاه و به صورت نمودار، نمایش داده شده است، در صفحه سوم هم شاخص كیفیت هوای هر ایستگاه روی نقشه نمایش داده می شود.
لینك های زیر به منظور دانلود مجانی اپلیكیشن سامانه ملی پایش كیفی هوای كشور بر روی تلفن های هوشمند است.
IOS:
http: //linpost.ir/UFgZ6
Android:
http: //linpost.ir/SeT9a
علمی 9014**1440


1397/07/21
15:26:16
5.0 / 5
4973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه