آخرین تدابیر شورای عالی ترافیك برای كنترل آلودگی هوا، تاكید بر اجرای دقیق طرح كاهش در كشور

آخرین تدابیر شورای عالی ترافیك برای كنترل آلودگی هوا، تاكید بر اجرای دقیق طرح كاهش در كشور گل سپید: یكصدوچهل و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور عصر امروز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه به ریاست جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور برگزار گردید.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این جلسه طرح كاهش در كلانشهرها مطرح و شهرداری های كلانشهرهای كشور آخرین اقدامات و برنامه های خودرا درباب كاهش آلودگی هوا و اجرای طرح كاهش LEZ نمایش كردند.
در گزارشی كه از طرف شهرداری های كلانشهرهای كشور در این جلسه نمایش گردید، به نصب دوربین ها، برقراری ارتباط میان سرورها و دوربین ها و فراهم شدن تمامی زیرساختهای مورد نیاز طرح اشاره شد. با این وجود شهرداری های كلانشهرها مشكل عدم تخصیص كد جریمه از طرف پلیس راهور نیروی انتظامی را داشتند كه مانع از اجرای طرح شده است.
در این جلسه با بیان مسائل و نقطه نظرات اعضای شورا، تخصیص كد تخلف به طرح كاهش در كلانشهرها تصویب گردید تا اعمال قانون صورت گیرد كه این سوژه می تواند گام موثری در جهت كاهش آلودگی هوای این شهرها باشد.
در ادامه صد وچهل و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیك، درخواست ناجا برای به تعویق انداختن فاز دوم طرح كاهش (LEZ) در شهر تهران باز بررسی گردید.
پلیس راهور نیروی انتظامی به سبب احداث صف های طولانی معاینه فنی در پایتخت درخواست تعویق اجرای فاز دوم طرح كاهش را داشت كه سپس بررسی اقدامات شهرداری تهران و ستاندن نظرات اعضای اصلی شورا و نمایندگان دستگاههای حاضر در جلسه، مقرر شد، فاز دوم طرح كاهش بدون تعویق عملیاتی و اجرا شود.
جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت كشور و رئیس شورای عالی ترافیك درانتها این جلسه ضمن قدردانی از زحمات عوامل راهور ناجا، بر ضرورت همكاری تنگاتنگ پلیس راهور با شهرداری های كلانشهرها برای مقابله با آلودگی هوا در امتداد اجرای طرح كاهش (LEZ) اصرار كرد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، گفتنی است؛ فاز اول طرح كاهش یا LEZ در كلانشهرها و فاز دوم این طرح در شهر تهران در حال اجرا می باشد. فاز اول این طرح در محدوده زوج و فرد كلانشهرها و یا محدوده كوچكی در مركز شهر عملیاتی میگردد و فاز دوم، اجرای طرح در تمام سطح شهر است.1397/08/24
23:13:45
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: آب , آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه