بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

تصمیمات جدید درباره بنزین در هفته آینده، خبر موثقی در مورد صدور حكم حناچی نداریم

تصمیمات جدید درباره بنزین در هفته آینده، خبر موثقی در مورد صدور حكم حناچی نداریم گل سپید تصمیمات جدید درباره بنزین در هفته آینده، خبر موثقی در مورد صدور حكم حناچی نداریم


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
بررسی بستن یا نبستن كمربند ایمنی نوربخش و همراهان از جانب پلیس
سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از بررسی بستن یا نبستن كمربند ایمنی از جانب سرنشینان خودروی حامل رئیس و معاون فقید سازمان تامین اجتماعی اطلاع داد.
سردار مهری اظهار داشت: درباره این مورد كه آیا دكتر سیدتقی نوربخش و عبدالرحمان تاج الدین كه در صندلی عقب خوردوی لندكروز نشسته بودند، كمربند ایمنی خویش را بسته بودند یا خیر؟ هنوز برای پلیس احصا نشده و كارشناسان پلیس در حال بررسی این قضیه هستند. علت اولیه وقوع این حادثه بر مبنای نظر اولیه كارشناسان راهور مربوط به راننده سواری لنكروز، راننده تریلی و ناایمن بودن جاده است.
هشدارهای پلیس درباره كلاهبرداری های احتمالی با طعمه «بسته حمایتی دولت»
سرهنگ حسین رمضانی، معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا در گفت وگو با ایسنا در این باره اظهار داشت: انتشار خبرهایی مانند بسته حمایتی دولت، طیف وسیعی از جامعه را در برمی گیرد و در همین راستا هم امكان دارد عده ای قصد داشته باشند با این بهانه مبادرت به كلاهبرداری از متقاضیان كنند. در همین راستا لازم است شهروندان توجه داشته باشند كه اخبار مربوط به بسته های حمایتی دولت را تنها از مراجع معتبر و رسانه های رسمی كشور پیگیری كنند و به هیچ عنوان به پیامك هایی با مبداء نامعلوم یا آدرس های اینترنتی به غیر از آنچه كه از جانب وزارت رفاه یا دولت اعلام شده و در رسانه ها هم منعكس شده است، توجه نكنند.
بازیافت كمتر از ۱۵ درصد نخاله های ساختمانی پایتخت
محمد حسین بازگیر، رییس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینكه در تهران روزانه ۵۰ هزار تن نخاله ساختمانی تولید می شود، اظهار داشت: متاسفانه تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد این زباله ها بازیافت می گردد و بیشتر از ۸۰ درصد آن دپو می گردد.
بازگیر درباره مشكلات سایت های دفن پسماند اظهاركرد: دو مركز دفن پسماند آبعلی و آرادكوه نیاز دارند تا به صورت مستمر به روزرسانی شوند و مشكل اصلی ما در سایت دفن پسماند آرادكوه متصاعد شدن بوی نامطبوعی از آن است تا جایی كه در راه فرودگاه امام (ره) هم این بو احساس می گردد. همینطور مشكل گود آبعلی ارتفاع زباله و دپوی زیاد در آن است.
فرجام خواهی محیط زیست برای محیط بان همدانی و نقض حكم «قتل عمد»
معصومه حسین پور، مدیر كل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد پرونده درگیری بین محیط بانان و متخلفان محیط زیستی در یكی از مناطق حفاظت شده استان همدان در آذرماه سال ۹۵ اظهار داشت: رسیدگی به جرائم ماموران یگان حفاظت دستگاه های اجرایی در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح است كه مبحث در دادگاه كیفری مربوط به پرونده محیط بان «سعید مومیوند» - محیط بان استان همدان- هم عنوان شد اما متاسفانه از جانب قاضی پرونده ترتیب اثر داده نشد و رأی پرونده را با تایید قتل عمد صادر كرد.
وی در مورد جزئیات پرونده محیط بان همدان خاطرنشان كرد: حكمی به افترا قتل عمد برای سعید مومیوند - محیط بان استان همدان- صادر گردیده است كه ما به این حكم اعتراض داریم چون محیط بان «مومیوند» نه تنها قصد قبلی و كینه ورزی با مقتول نداشت بلكه به منظور انجام وظایف محوله محیط بانی مبادرت به تعقیب او كرده و در جریان تعقیب و گریز چنین حادثه ای روی داده است.
رایزنی برای ۵ ساله شدن هنرستان ها در سال آتی
عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از رایزنی برای اجرای قانون كاردانی پیوسته فنی و حرفه ای ها اطلاع داد و اظهار داشت: تعاملات مربوطه در حال انجام می باشد و امیدواریم سال آینده به سرانجام برسد.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه می خواهیم از ظرفیت های دانشگاه فنی و حرفه ای استفاده نماییم اظهار داشت: اجرای این برنامه كمك می نماید تا گرایش به رشته های فنی و حرفه ای افزایش یابد و جریان پیوسته ای میان هنرستان و آموزشكده های فنی و حرفه ای برقرار شود.
شروط سازمان غذا و دارو برای تولید داروی چینی در ایران
دكتر غلامرضا اصغری، رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به پیشنهاد چینی ها در خصوص تولید دارو در منطقه آزاد چابهار، شروط این سازمان را برای تولید دارو در ایران از جانب خارجی ها شرح داد.
رییس سازمان غذا و دارو تصریح كرد: هر سرمایه گذاری كه قرار باشد از جانب خارجی ها برای تولید دارو در كشور اتفاق بیفتد، بطور قطع باید در حوزه داروهای وارداتی باشد، كیفیت مناسب را داشته باشد، تحت لیسانی یك برند قابل قبول باشد و از نظر جهانی شناخته شده و مورد تایید FDA باشد.
سگ و گربه نگه ندارید؛ مریض می شوید
دكترجواد تفرج، فلوشیپ آلرژی و ایمونولوژی بالینی عوارض نگهداری از حیوانات در منازل بخصوص سگ و گربه و تاثیر حضور آنها در بروز برخی عفونت ها و مقاومت های آنتی بیوتیكی را شرح داد.
این فوق تخصصی آلرژی و ایمونولوژی بالینی اضافه كرد: علاوه بر آلرژن ها، نگهداری غیرعلمی و غیربهداشتی بعضی از حیوانات می تواند زمینه ساز تولید عفونت های مختلفی باشد. برای مثال نگهداری و عدم كنترل عفونت های بعضی از حیوانات همانند سگ باعث بروز بیماری كیست هیداتیك (بیماری مشترك انسان و حیوان و نوعی بیماری انگلی)، توكسو كاراكنیس (بیماری انگلی) كه با درگیری چشم همراه می باشد و بیماری پسیتاكوزیس (بیماری تب طوطی) با استفاده از طوطی كه همراه با درگیری ریه است، توكسوپلاسموزیس (بیماری انگلی) با استفاده از گربه، عفونت سالمونلایی با استفاده از لاك پشت، بیماری افزایش حساسیت ریوی با استفاده از پرندگان و كبوتر كه با درگیری ریه سبب سرفه مزمن می گردد.
تصمیمات جدید درباره بنزین در هفته آینده
عبدالرضا رحمانی، وزیر كشور با اشاره به اینكه سوخت یكی از كالاهای اساسی است، به افزایش قیمت ارز اشاره نمود و اظهار داشت: قرار شد هفته آینده جلسه مستقلی با تعدادی از دستگاههای در رابطه با مبحث سوخت گذاشته شود تا درباره بنزین تصمیمات جدیدی بگیریم.
رحمانی فضلی با قدردانی از اعضای ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز برای سرعت بخشی در اجرای امور بیان كرد: همه اعضای ستاد با عنایت به جلسات زمانبندی شده تا آخر سال باید اقدامات دستگاه خویش را گزارش كنند و اگر گزارش و دلایل آنها برای اقداماتی كه انجام نشده است قابل قبول نباشد، باید پاسخگو باشند.
شهردار سابق تهران:
كارهای نكرده در تهران زیاد است
محمدعلی افشانی، شهردار سابق تهران در مورد كارهای نكرده اش در پایتخت توضیحاتی را عرضه كرد.
شهردار سابق تهران با اشاره به اینكه امیدوارم مردم هوای مناسب تری را استنشاق كنند، اظهار داشت: كارهای كمربند سبز تهران انجام شده و امیدوارم كه با تكمیل این كمربند كمتر شاهد ساخت وساز در ارتفاعات توسط منفعت طلب ها باشیم.
محسن هاشمی:
خبر موثقی در مورد صدور حكم حناچی نداریم
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران عنوان نمود كه خبر موثقی در مورد صدور حكم حناچی بعنوان شهردار جدید نداریم.
وی در مورد شائبه صادر نشدن حكم حناچی، بیان كرد: فعلا كه ایشان سرپرست هستند و سه ماه می توانند بمانند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
چه شغلی متناسب شخصیت شماست؟
هشدارهای پلیس درباره كلاهبرداری های احتمالی با طعمه «بسته حمایتی دولت»
شروط سازمان غذا و دارو برای تولید داروی چینی در ایران
تصمیمات جدید درباره بنزین در هفته آینده
بررسی بستن یا نبستن كمربند ایمنی نوربخش و همراهان از جانب پلیس1397/08/30
15:32:58
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: آب , باد , بهداشت , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه