پیش بینی وقوع پدیده اقلیمی ال نینو در سال ۲۰۱۹

پیش بینی وقوع پدیده اقلیمی ال نینو در سال ۲۰۱۹ گل سپید: آخرین گزارش سازمان جهانی هواشناسی حاكی از احتمال ۷۵ تا ۸۰ درصدی وقوع پدیده اقلیمی ال نینو در ماه فوریه سال آینده میلادی است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آخرین مورد از وقوع پدیده ال نینو در سال ۲۰۱۶ به آخر رسید كه سبب شد در كنار گرمای ناشی از انتشار گاز كربن ركورد گرم ترین سال را به خود اختصاص دهد. پیش بینی كارشناسان از آن حكایت می كند كه این پدیده اقلیمی در سال ۲۰۱۹ مجدد اتفاق خواهد افتاد هرچند به شدت سال ۲۰۱۶ نخواهد بود.

این پدیده اقلیمی به صورت طبیعی هر چند سال یك مرتبه اتفاق می افتد كه از بالا رفتن غیرعادی دمای آب در غرب اقیانوس آرام ناشی می گردد. این پدیده تاثیر قابل توجهی بر آب و هوای سراسر جهان دارد كه خشكسالی را برای مناطق مرطوب همچون بخش هایی از استرالیا و سیلاب را برای مناطق خشك تر از قبیل آمریكای جنوبی به همراه دارد. همینطور بالا رفتن دما می تواند باعث سفید شدگی گسترده صخره های مرجانی شود.

به گزارش روزنامه گاردین، كارشناسان با اشاره به اینكه پدیده ال نینو سال آینده به شدت آنچه در سال ۲۰۱۶ - ۲۰۱۵ اتفاق افتاده، نخواهد بود، اظهار داشتند: با این وجود می تواند تاثیر چشمگیری بر الگوهای دمایی و بارش باران در خیلی از مناطق داشته باشد و نتایج حائز اهمیتی بر امنیت غذایی و كشاورزی، مدیریت منابع آب و سلامت عمومی به همراه دارد.
1397/09/07
18:49:25
5.0 / 5
4677
تگهای خبر: آب , بارش , دما , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه