سرانجام نامعلوم ۶۲ پرونده تخریب باغات

سرانجام نامعلوم ۶۲ پرونده تخریب باغات گل سپید: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از ارسال ۶۲ پرونده تخریب باغات به قوه قضائیه طی چهار سال اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: برای اجرای قانون یعنی مصادره باغات تخریب شده نیازمند نظر نهایی قوه قضائیه هستیم.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، علی محمد مختاری پگاه امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در امتداد بررسی اصلاحیه قانون حفظ و گسترش فضای سبز و باغات اظهار داشت: در قانون حفظ و گسترش فضای سبز تاكید گردیده است كه اگر مالكی عمدی نسبت به تخریب فضای سبز اقدام نمود باید باغ آن به نفع مردم مصادره شود و در اختیار شهرداری قرار گرفته و تبدیل به فضای سبز عمومی شود.
وی ادامه داد: ۶۲ پرونده از باغات بالای دو هزار متر كه توسط مالك تخریب شده اند طی چهار سال اخیر تشكیل و برای دادستانی ارسال و با دستور دادستانی جلوی فعالیت عمرانی این باغات تخریب شده گرفته شده است.
به قول مختاری، بنا به دستور رئیس كمیسیون محیط زیست شورای شهر اطلاعات كلیه پلاك هایی كه مشمول این قانون هستند احصا و به معاونت شهرسازی ارسال شده است تا نسبت به رصد آنها اقدام نمایند.
مختاری با اشاره به اینكه شهرداری تهران در امتداد وظایف خود اقدامات لازم را درباره این پرونده انجام داده و نسبت به جریمه بر طبق مصوبه شورا اقدام نموده است، اظهار داشت: با وجود داشتن قانون مشخص هنوز اقدامی از طرف دادستانی صورت نگرفته است، برای اجرای این قانون یعنی مصادره باغاتی كه به صورت عمده تخریب شدند نیازمند نظر نهایی قوه قضائیه هستیم.
1397/09/13
15:25:51
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه