استفاده از پهباد برای سرشماری حیات وحش

استفاده از پهباد برای سرشماری حیات وحش گل سپید: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه سرشماری مستقیم بهترین روش برای سرشماری حیات وحش در كشور ما است، اظهار داشت: سال آینده صدور مجوز شكار منوط به نمایش گزارش جمعیت شناسی گونه خواهد شد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا حمید ظهرابی در حاشیه كارگاه آموزشی تنوع زیستی كه امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: از نظر ما سرشماری مستقیم بهترین روش برای سرزمینمان و گونه های موجود در كشور ما است، خصوصاً برای پستناندارن بزرگ جثه. اگر ابزارهای نوین وتجهیزات مناسب در اختیار باشد سرشماری مستقیم همچنان بهترین سرشماری برای حیات وحش بشمار می رود.

وی از انعقاد تفاهمنامه با سازمان جغرافیای ارتش آگاهی داد و اظهار داشت: جلسه مشتركی با این سازمان داشتیم و اعلام نمودند توانمندی لازم را جهت استفاده از سامانه های پهباد و هواپیمایی این سازمان برای عكسبرداری هوایی به منظور سرشماری حیات وحش دارند.

ظهرابی اضافه كرد: سال آینده برای سرشماری حیات وحش در بعضی مناطق از تجهیزات نوین مثل پهباد و هواپیما استفاده خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به روند صدور مجوز شكار در سال آینده اظهار نمود: از استان ها درخواست كرده ایم كه پیش از صدور مجوز شكار، مطالعات دقیقی در مورد نسبت جنسیتی و نسبت سنی گونه ها انجام دهند و گزارش توجیهی در این مورد را به سازمان حفاظت محیط زیست عرضه كنند.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: صدور مجوز شكار در سال آینده منوط به گزارش جمعیت شناسی مناسب خواهد بود و در سال های آتی باز تصمیم گیری درمورد صدور مجوز شكار با بررسی وضعیت جمعیتی گونه صورت خواهد گرفت.
1397/09/26
15:02:25
5.0 / 5
4831
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه