لزوم تهیه نقشه كاداستر برای ۱۱۰ میلیون هكتار از اراضی ملی

لزوم تهیه نقشه كاداستر برای ۱۱۰ میلیون هكتار از اراضی ملی گل سپید: مدیر كل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل ها با اشاره به اینكه تهیه نقشه كاداستر برای عرصه های طبیعی روش جدی برای مبارزه با زمین خواری است، اظهار داشت: برای ۱۱۰ میلیون هكتار از اراضی ملی باید تا اختتام برنامه ششم توسعه نقشه كاداستر تهیه شود.اكرم توفیقی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نقشه كاداستر (حد نگاری) عرصه های منابع طبیعی كشوراظهاركرد: تهیه و اجرای این نقشه یكی از اصل های حفاظت از اراضی و تثبیت مالكیت است بدین سبب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در حال تهیه نقشه كاداستر برای كل كشور است و هم اكنون كاداستر اراضی ملی تهیه و اسناد این اراضی باز دریافت شده است.

وی با تاكید بر این كه نقشه كاداستر می تواند موقعیت اراضی دولت، اشخاص و املاك را مشخص نماید، اشاره كرد: كاداستر نقشه هایی برمبنای موقعیت جغرافیایی، جهانی و دقیق است و از بروز اختلافات تا حد زیادی جلوگیری می كند همین طور امكان سودجویی و سوء استفاده از اسنادی كه ابهام دارند را به حداقل می رساند.

مدیر كل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل ها با اشاره به اینكه تابحال برای حدود ۳۲ میلیون هكتار از اراضی ملی نقشه كاداستر تهیه و در سامانه ثبت اراضی ملی تثبیت شده است، اظهار داشت: برای ۱۱۰ میلیون هكتار از اراضی ملی باز باید تا اختتام برنامه ششم توسعه نقشه كاداستر تهیه شود.

توفیقی افزود: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری وظیفه دارد كه نقشه حدنگاری را تهیه نماید و آنرا در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاك قرار دهد. سازمان اسناد و املاك باز سپس آن باید سند را به نام منابع طبیعی صادر و در سامانه تثبیت كند.

وی درانتها با اشاره به اینكه آغازین اقدام برای مقابله با زمین خواری این است كه فرد نتواند برای عرصه ای سند مالكیت بگیرد، اشاره كرد: وقتی نقشه كاداستر تهیه شود این اتفاق می افتد و چنانچه فردی درخواست سند بدهد، سیستم از صدور سند خودداری می كند.
1397/09/28
21:46:06
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: آب , جنگل , دریا , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه