در بسته خبری اجتماعی بخوانید؛

اظهارنظر مشاور وزیر بهداشت درباره استعفای قاضی زاده هاشمی

اظهارنظر مشاور وزیر بهداشت درباره استعفای قاضی زاده هاشمی گل سپید: خبرهای خداحافظی وزیر بهداشت استنباط رسانه ای است، مدرسه پادگان نیست، بودجه «بیماران خاص» كم شد، اینجا كسی دلش آرام نمی گیرد، واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی و ارائه گزارش پلیس به مقام قضایی درباره حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در دهمین روز دی ماه هستند.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز (۱۰دی) ۵۶ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:

آیین نامه جدید انتخاب شهرداران بازبینی شود/از دخالت در مسئولیت های شورا دست بردارید

حجت نظری - عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران - به تغییر آیین نامه انتخاب شهرداران از طرف هیات وزیران واكنش نشان داد ودرباره تغییر آیین نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهردار كه با پیشنهاد وزارت كشور به هیات وزیران انجام شده است، اظهاركرد: شورا یكی از طریق های تسهیل دست یابی به مردم سالاری است كه قانون مربوط به آن باز در بین خیلی از قوانین كشور، جزو قوانین مترقی شمرده می شود اما متاسفانه در این میان بعضی از مسئولان نه تنها توجهی به این جایگاه ندارند بلكه خواسته یا ناخواسته آنرا تضعیف هم می كنند.

توضیحات شهرداری در مورد تخریب بنای قاجاری "فرد شیشه"
علی محمد سعادتی - شهردار منطقه ۱۲- در مورد تخریب بنگاه فرد شیشه توضیحاتی را نمایش كرد ودرباره آخرین وضعیت تخریب بنگاه فردشیشه با اشاره به اینكه مأموران شهرداری منطقه ۱۲ بنگاه فرد شیشه را در زمره ساختمانهای پر خطر شناسایی كرده بودند، اظهار داشت: از سال ۹۵ اخطارهای متعددی به مالك این بنگاه داده شده بود.

بودجه "بیماران خاص" كاهش یافت
دكتر مهدی شادنوش - رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت - ضمن انتقاد از كاهش اعتبار ردیف بودجه ای بیماران خاص در لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: كاهش اعتبارات مربوط به بیماران خاص در بودجه سال ۹۸ یك زنگ خطر است برای اینكه هزینه ها افزایش یافته است و مشكلات ارزی در كشور وجود دارد.

خبرهای خداحافظی وزیر، استنباط رسانه ای است
دكتر عباس زارع نژاد - مشاور وزیر بهداشت - درواكنش به حواشی مطرح درباره استعفا و خداحافظی وزیر بهداشت، اظهار داشت: مباحث مطرح در خصوص خداحافظی وزیر، استنباط رسانه ای است.

۴ عامل موثر در بروز "گُر گرفتگی"
«گُرگرفتگی» یكی از شایع ترین علائمی است كه زنان در دوره یائسگی و قبل از آن تجربه می كنند. هرچند به قول متخصصان، یائسگی تنها عامل موثر در بروز گُرگرفتگی نیست.

واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی

۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی كه حقوق زیر ۳ میلیون تومان می گیرند مشمول دریافت بسته های حمایتی نقدی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان هستند. طبق گفته محمد حسن زدا - سرپرست سازمان تامین اجتماعی - دریافت كنندگان بسته حمایتی سه گروه شامل بازنشستگان، از كار افتادگان و بازماندگان هستند كه عملیات واریز این مبالغ برای آنها از شب گذشته شروع شده است و تا اختتام امروز به اتمام می رسد.

ابتكار: اگر ۱۳ سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

معصومه ابتكار- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده - درباب رد لایحه مربوط به كودك همسری در كمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: اگر سن ۱۳ سال برای ازدواج خوب است پس همه قوانین دیگر هم روی همین سن آورده شود تا كودكان ۱۳ ساله بتوانند رای دهند، گواهینامه بگیرند و درخواست طلاق دهند.

مدرسه پادگان نیست

سید محمد بطحائی - وزیر آموزش و پرورش - با اشاره به اینكه متاسفانه گاهی اوقات با رفتارهای سختگیرانه، تمام احساسات كودكانه را در وجود دانش آموزانمان می كشیم، اظهاركرد: هیچ كجای دنیا این كار را نمی كنند. مدرسه كه پادگان نیست.

پرداخت «كمك هزینه مهدكودك» فرهنگیان / سرانه غذایی ۳۵۰۰ تومانی دانش آموزان مدارس شبانه روزی!

علی الهیار تركمن - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش - بودجه این وزارتخانه در لایحه بودجه سال ۹۸ را تشریح نمود و اظهار داشت: ۸۰۰ میلیارد تومان برای توسعه آموزش در مناطق محروم اختصاص یافته است. سرانه غذایی دانش آموزان شبانه روزی كماكان پایین است و روزانه ۳۵۰۰ تومان پرداخت می نماییم درحالی كه برای دانشجویان ۱۶ هزار تومان است.

انتقاد محیط زیست تهران از واحدهایی كه قانون هوای پاك را دور می زنند

محمدحسین بازگیر- رئیس اداره محیط زیست شهر تهران - با اشاره به اینكه برخی واحدهای صنعتی و خدماتی قانون ۱۰ درصد فضای سبز را رعایت نمی كنند، اظهار داشت: پارسال بیشتر از ۳۹۰ واحد در این باره اخطاریه دریافت نمودند.

وی با انتقاد از اینكه بعضی از واحدهای صنعتی و خدماتی استان تهران به ماده ۱۵ قانون هوای پاك عمل نمی كنند، اظهار نمود: بر طبق این ماده، شهرك ها، مراكز و واحدهای صنعتی و تولیدی مكلف هستند كه برحسب اقلیم حداقل ۱۰ درصد از فضای تخصیص داده شده جهت راه اندازی واحد مربوطه را به ایجاد فضای سبز مشجر و غرس درختان مناسب منطقه اختصاص دهند همین طور بهره برداری از این واحدها مشروط به رعایت این ماده و تأیید آن از طرف سازمان حفاظت محیط زیست است.

این پویش دعوت نامه نمی خواهد

امروزه دوچرخه سواری مسئولان با هدف فرهنگسازی در كشورهای پیشرفته دنیا رایج است و بارها تصاویری از دوچرخه سواری مقامات عالی رتبه این كشورها را دیده و با خود فكر كرده ایم چرا در سرزمین ما ایران كه حدودا همه كلانشهرهای آن با معضل كشنده آلودگی هوا درگیر هستند، به جز موارد انگشت شمار، مدیر و مسئولی را نمی یابیم كه حاضر شود خودروی خودرا كنار بگذارد و گاه از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده كند؟

نكته تأسف بار این است كه بارها همین مسئولان و مدیران، شهروندان را از استفاده از خودروی تك سرنشین بر حذر داشته و سفارش كرده اند كه مردم باید حداقل در ایام اوج ترافیك یا در ایام ناسالم از نظر آلودگی هوا، از آوردن خودروی شخصی اجتناب كنند اما كدام یك از این مدیران ارشادكننده و هشداردهنده را سوار بر دوچرخه می بینیم؟

ارایه گزارش پلیس به مقام قضایی درباره حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد/ عمدی بودن حادثه منتفی است

سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران - فرمانده انتظامی تهران بزرگ - با بیان ارائه نظر و گزارش پلیس درباره حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد به مقام قضایی، اظهار داشت: عمدی در این قضیه نبوده و بیشتر بی توجهی و سهل انگاری در این مساله دخیل بوده است.

اینجا كسی دلش آرام نمی گیرد

خط طوسی رنگ كف بیمارستان امام خمینی(ره) كه به اختتام برسد، خودنمایی تابلوی بخش مراقبت های ویژه پررنگ تر می شود، بخشی كه شش روزی است میزبان چند میهمان ناخوانده شده است كه تمام كارشان شده دعا و زاری.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
مدرسه پادگان نیست
بودجه "بیماران خاص" كاهش یافت
اینجا كسی دلش آرام نمی گیرد
واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی
ورود سامانه بارشی جدید به ایران از چهارشنبه1397/10/11
14:00:36
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: آلودگی , بارش , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه