آخرین خبرها از پلاسكوی جدید و تغییرات طرح ترافیك

آخرین خبرها از پلاسكوی جدید و تغییرات طرح ترافیك گل سپید: اداره اخبار اجتماعی ایسنا امروز خبرهایی از حذف دروس پیش نیاز، شروط پلیس برای تغییر در طرح ترافیك، اخطار در مورد آنفلوآنزا، آخرین وضعیت پلاسكو و... را منتشر نموده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، گروه اجتماعی ایسنا امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ بیشتر از ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده كه مهم ترین آنها در ادامه آمده است:

دروس پیش نیاز در دبیرستان حذف شد
مدیركل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش از حذف دروس پیش نیاز در دوره متوسطه دوم اطلاع داده است.

سه شرط پلیس برای هر گونه تغییر در طرح ترافیك و زوج و فرد
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت هم امروز تاكید كرده كه هر گونه تغییر در روش اجرای طرح ترافیك و زوج و فرد باید دارای سه مولفه باشد و بر این اساس كاهش آلودگی هوا، تسهیل ترافیك و عدم تولید مزاحمت برای شهروندان باید مدنظر قرار بگیرد.

لزوم برخورد با سرتیم های تكدی گری حرفه ای در تهران
عیسی فرهادی، فرماندار تهران هم بر ضرورت برخورد قاطع با حدود ۲۰ سرتیم تكدی گری حرفه ای در تهران تاكید كرده است، وی در عین حال از بهزیستی در ساماندهی كودكان متكدی هم انتقاد كرده بود.


افزایش اعتبار طرح تحول سلامت تا ۲۰ درصد
سعید نمكی، سرپرست وزارت بهداشت هم امروز گفته كه بسته های حمایتی طرح تحول نظام سلامت كه شامل پشتیبانی از بیماران صعب العلاج و بیماران خاص بخصوص در زمینه دارو، كاهش هزینه های كمرشكن در خدمات بستری و ماندگاری پزشك در نقاط محروم است، بطور قطع تامین خواهد شد. وی همینطور گفته كه در سال آینده هم نسبت به سال قبلی، تامین هزینه قابل توجهی حداقل در طرح تحول نظام سلامت خواهیم داشت و این افزایش بین ۱۵ تا ۲۰ درصد خواهد بود.

اقدامات قوه قضاییه و وزارت كشور برای شناسایی و ارجاع كودكان كار اتباع
كمال اكبری، معاون مشاركت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی كشور هم با تشریح اقدامات قوه قضاییه و وزارت كشور در مورد كودكان كار، گفته كه مردم باید بدانند كودكان خیابانی خودشان نیستند و دستهای پنهانی پشت این داستان است و كمك های مردم در خیابان هم منجر به ماندن كودكان در خیابان می گردد. ازاین رو كمك ها باید با استفاده از سازمان های مردم نهاد، موسسات و خیریه ها و مراكزی كه برای این امور در نظر گرفته شده، صورت گیرد.

آغاز موج اول آنفلوآنزا و سفارش به مردم

مسعود مردانی، عضو كمیته كشوری آنفلوآنزا از آغاز موج اول آنفلوآنزا در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: مردم حتما به سفارش های بهداشتی مانند شست وشوی مكرر دست ها توجه نمایند.

افزایش ۴۴ میلیارد تومانی اعتبار تملك دارایی های سرمایه ای استان تهران در بودجه ۹۸
نعمت الله تركی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از افزایش ۴۴ میلیارد تومانی اعتبار تملك دارایی های سرمایه ای استان تهران در بودجه سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ اطلاع داده است.

تشریح آخرین وضعیت پلاسكوی جدید

عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت ساختمان جدید در محل پلاسكو توضیحاتی عرضه كرد، توضیحاتی كه نشان داده است طرح ساخت پلاسكوی جدید در كمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید و قرار شده است كه ساختمان جدید پلاسكو در ۱۵ طبقه و ۵طبقه منفی ساخته شود.

آماری از مددجویان بازمانده از تحصیل كمیته امداد
فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت كمیته امداد با اشاره به اینكه بر مبنای آخرین آمار دریافت شده از وزارت رفاه تعداد افراد بازمانده از تحصیل تحت حمایت كمیته امداد ۲۶۱۵ نفر در سال تحصیلی جاری بوده است، اظهار داشت: بخش عمده بازماندگان از تحصیل در دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان هستند.
شناسایی ۸۰۰۰ مبتلا به اوتیسم در كشور
دكتر مهدی شادنوش، رییس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت ضمن تشریح جزئیات بسته حمایتی جدید مبتلایان به اختلال اوتیسم، اظهار داشت: هم اكنون حدود ۸۰۰۰ مبتلا به اختلال اوتیسم در كشور ثبت شده اند كه در بازه های سنی مختلفی قرار دارند.

مذاكره برای كاهش تخفیف مجازات قاچاقچیان و افزایش ماندگاری در زندان

اسكندر مومنی، دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر هم اظهار داشت كه با توافق هایی كه با دستگاه های مختلف صورت گرفته، معتادان بعد از بازپروری و مهارت آموزی به شكل مفید به جامعه باز می گردند. همینطور مذاكراتی صورت گرفته تا بر مبنای آن تخفیف مجازات قاچاقچیان كاهش یافته و منجر به افزایش ماندگاری در زندان شود.

برخی برخوردها با طرح «خرید خدمات آموزشی» سیاسی بود

مرتضی شكوهی، مدیر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینكه با رفع ایرادات خرید خدمت آموزشی، می شد از این طرح بعنوان یك مكانیزم عرضه خدمات آموزشی و پرورشی در مناطقی كه امكان استخدام تمام وقت یك معلم نبود، مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: در دوره ای این مكانیزم مورد استفاده قرار گرفت و نمایندگان مجلس هم مخالفت می كردند و بخشی از برخوردها هم سیاسی بود.

دو عامل تهدیدكننده «زاگرس»

امید سجادیان، عضو هیات مدیره انجمن نهضت سبز زاگرس با اشاره به اینكه خشكسالی و بروز پدیده گرد و غبار درختان بلوط و پوشش گیاهی زاگرس را تهدید می كند، اظهار داشت: معیشت خیلی از جوامع محلی وابسته به زاگرس و لازم است كه سازمان جنگل ها برای رفع این مشكلات برنامه ریزی كند.


پــُــــــــــــــر بــــــــــــــــــازدیــــــــــــــــــدهــــــــــا

آغاز موج اول آنفلوآنزا و سفارش به مردم
بارش برف در جاده های ۷ استان
دروس پیش نیاز در دبیرستان حذف شد
سه شرط پلیس برای هر گونه تغییر در طرح ترافیك و زوج و فرد
بسته جدید پشتیبانی از بیماران اوتیسم و یارانه یك میلیونی برای ۴۰۰۰ بیمار
1397/10/20
13:30:50
5.0 / 5
5004
تگهای خبر: آلودگی , بارش , بلوط , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه